Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nocna Korona Sudetów #20 Dzikowiec

27 kwietnia, 2022 @ 00:00

Nie taki dziki ten Dzikowiec

Masyw Dzikowca i Lesistej Wielkiej to mikroregion należący do Gór Kamiennych, a te najczęściej kojarzymy z okolicami Andrzejówki, Sokołowska, czy szczytem Waligóry. Tym razem jednak chcemy Was zabrać w rejon trochę mniej oblegany, ale wcale nie mniej ciekawy! Zabierzemy Was na szczyty Lesistej Wielkiej (860 m n.p.m.) i Dzikowca (836 m n.p.m.)! Po drodze oprócz wspomnianych szczytów zdobędziemy jeszcze Lesistą Małą (790 m n.p.m.), Stachoń (808 m n.p.m.) i Sokółkę (800 m n.p.m.). Odwiedzimy też ciekawe twory natury, czyli szczeliny wiatrowe, z których słynie Lesista. Odwiedzimy punkty widokowe i wieżę na Dzikowcu. Tradycyjnie już część wędrówki i zdobycie Dzikowca odbędzie się już po zmroku.

Informacje organizacyjne:

Miejsce zbiórki:

Droga szutrowa pod wiaduktem kolejowym w Unisławiu Śląskim (Pinezka)

Cena:

Bilet (40 zł) – cena pokrywa koszt organizacji, oraz opiekę Przewodnika Sudeckiego (prosimy o wcześniejsze zapisy)
Dodatkowo dla chętnych: 10 zł – cena książeczki Nocnej Korony Sudetów (link)

Dojazd:

Własny. Dla osób zainteresowanych utworzymy korespondencję grupową, aby dograć temat wspólnych dojazdów na miejsce zbiórki.

Godzina zbiórki:

19:00 w dniu 06.05.2022 (piątek)

Co zabrać?

  • Odpowiednią odzież i obuwie dostosowane do wędrówki w terenie górskim i do pogody
  • Prowiant na trasę
  • Zapas wody
  • Latarka czołowa
  • Kijki trekkingowe
  • ew. raczki

Dla zapominalskich na miejscu będzie możliwość pożyczenia zestawu kijków i czołówki.

Początek wyprawy:

Ruszamy chwilę po 19:00

Przewidywany wariant trasy:

Miejsce zbiórki i start odbędzie się z drogi szutrowej pod wiaduktem kolejowym w Unisławiu Śląskim. W pierwszej kolejności ruszymy szlakiem żółtym na Lesistą Małą (790 m n.p.m.), a następnie Lesistą Wielką (860 m n.p.m.). Na szczycie zmienimy kolor szlaku. Szlakiem niebieskim pójdziemy na północ najpierw oglądając szczeliny wiatrowe, a następnie wchodząc na Stachoń (808 m n.p.m.) i Sokółkę (800 m n.p.m.) dojdziemy na szczyt Dzikowca (836 m n.p.m.). W drodze powrotnej zajrzymy na wieżę widokową na zboczach Dzikowca, a następnie szlakiem zielonym zejdziemy do Unisławia Śląskiego.

 (MAPA)

,,Serdecznie zapraszamy! To propozycja nie tylko dla nocnych marków. Nocna Korona Sudetów to nasz autorski projekt, którego celem jest nauka wędrowania nocą. Zapraszamy do zdobywania odznaki Nocnej Korony Sudetów. Wybraliśmy szczyty wyjątkowe pod względem widokowym – tak! W nocy też dużo i ładnie widać! Wędrujcie z nami i zdobywajcie kolejne szczyty do Odznaki Nocnej Korony Sudetów!”Więcej o Nocnej Koronie: https://polskagorom.pl/nocna-korona-sudetow/

 

Details

Date:
27 kwietnia, 2022
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top