Gry terenowe - innowacyjne produkty turystyczne na dolnym Śląsku

Zapraszamy do poznania niezwykłych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska w innowacyjny sposób. Ruszcie z nami w teren z interaktywnymi grami terenowymi w aplikacji Tropimy.

Gdzie znajdziecie gry terenowe?

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych województwa dolnośląskiego oraz promocja aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu wśród turystów indywidualnych (w szczególności rodzin z dziećmi) i młodzieży szkolnej. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby niskobudżetowych wycieczek jednodniowych, zachęcając do odwiedzania miejsc turystycznych województwa dolnośląskiego.

W ramach projektu stworzyliśmy na Dolnym Śląsku 15 innowacyjnych produktów turystycznych, które:

  • uatrakcyjnią trasę spaceru na szczyt góry
  • mają duży wymiar edukacyjny i są podane w atrakcyjnej formie gry terenowej
  • zachęcają dzieci i młodzież do turystyki pieszej

W ramach projektu realizowane są także działania związane z wytycznymi odpowiedzialnej turystyki – zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska lokalnej przyrody oraz turystyką dostępną dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

SCENARIUSZE GIER TERENOWYCH

Zapraszamy do przewodnickich gier terenowych, które stworzyliśmy w ramach  projektu pn. „Gry terenowe – innowacyjne produkty turystyczne na Dolnym Śląsku” współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0009/2249/UDOT/DT/BP z dnia 07.06.2023 r. Zasady logowania do gier i ich regulamin znajdują się w aplikacji Tropimy. 

O aplikacji Tropimy

Tropimy to bezpłatna aplikacja mobilna (Google Play), w której udostępniamy użytkownikom gry terenowe. Aplikacja umożliwia użytkownikom przemierzanie rzeczywistych miejsc, takich jak szlaki turystyczne, wsie, miasta, atrakcje turystyczne i odkrywanie ich w zupełnie inny sposób. 

Aby móc zagrać w grę terenową konieczne jest posiadanie smartfona. Najpierw należy pobrać i uruchomić na swoim telefonie aplikację Tropimy, a potem wybrać scenariusz. Gra rozpoczyna się w wyznaczonym punkcie startu. Następnie uczestnicy odwiedzają kolejne punkty na mapie. W każdym punkcie na użytkowników czeka zagadka, pytanie, ciekawostka, odnalezienie jakiegoś przedmiotu, zeskanowaniu kodu QR lub zrobienie zdjęcia. Za każde zadanie użytkownik otrzymuje punkty, które na koniec gry się sumują, dzięki czemu można rywalizować ze swoimi znajomymi lub rodziną. Aplikacja zachęca do aktywności fizycznej i eksploracji. 

Więcej o aplikacji Tropimy dowiecie się tutaj

Scroll to Top