akcja Zmieć Śmieć

Dbaj o lasy i zdobywaj nagrody!

Stworzyliśmy aplikację Zmieć Śmieć – ekoinnowację, która ma na celu oczyścić lasy ze śmieci, których tam być nie powinno. Jako ludzie kochający góry, lasy i przyrodę mamy świadomość jak bardzo szkodliwe są odpady w miejsca, gdzie środowisko powinno być chronione. Zatruwana fauna i flora, wody powierzchniowe i gruntowe, to siedlisko bakterii, która niszczy żywe organizmy żyjące na łonie zaśmieconej przyrody.

Naszą działalnością chcemy zwrócić uwagę na poważny problem, który nie jest  wystarczająco zauważany. Śmieci w lasach to ten sam bolesny problem, co zaśmiecone morza i oceany. Śmieci w jeziorach, rzekach i strumykach prowadzą do poważnego zanieczyszczenia gleby, wody i osłabiają drzewa, które są naturalnym filtrem powietrza dla szkodliwego CO2 i redukują ocieplenie klimatu. 

Przez odpady cierpią zwierzęta, które ranią się na rozsypanym szkle, otwartej puszce.  Umierają w cierpieniach nie mogąc strawić plastiku czy foli, które połknęły wylizując resztki jedzenia pozostawionych przez turystów.  

Nie wszyscy rozumieją, że w lasach nie może być koszy na śmieci, dlatego podczas wycieczki powinniśmy je zabierać ze sobą.  Kosze na śmieci przyciągają zwierzęta, tak samo jak śmieci, które są rozrzucone lub ukryte w zaroślach, pniach drzew czy kamieniach. Ta wiedza wciąż jest za mała wśród turystów, którzy chcieliby dostosować naturalne, dzikie, środowisko do swoich wygód i potrzeb.

Tworząc akcję Zmieć śmieć, skupiliśmy się na tym, aby piękno przyrody i piękne miejsca turystyczne były i zostały po prostu piękne. W naszych akcjach sprzątania śmieci z lasów uczestniczą osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje oraz urzędy

mockup Zmieć Śmieć


Aplikacja Zmieć Śmieć

W trakcie spaceru po lesie czy górskiej wędrówki zachęcamy Cię do użycia naszej aplikacji Zmieć Śmieć, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store

Aplikacja wynagradza  zachowania ekologiczne na terenach zielonych.  Podczas górskiej wędrówki lub spaceru leśną śnieżką zabierz ze sobą własne lub znalezione na  swojej drodze śmieci i wyrzuć je do kosza poza terenem lasu. Za każdego zabranego z lasu śmiecia przyznajemy ECOiny, czyli punkty, które możesz wymienić na produkty lub zniżki u Partnerów aplikacji.

Za naszą aplikację Zmieć Śmieć otrzymaliśmy Kryształ Turystyki w kategorii ,,Aktywności turystyczne zwiększająca świadomość ekologiczną” na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Nasze działania  na rzecz ochrony przyrody wspiera Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, który objął akcję Zmieć śmieć swoim Honorowym Patronatem.

862

Aktywnych użytkowników

26

Zorganizowanych akcji

681

Zebranych worków

9

Partnerów

Nasze akcje

W sprzątaniu lasów wspierają nas Partnerzy

Zostań użytkownikiem aplikacji

Zostań Partnerem/Patronem akcji Zmieć Śmieć

Scroll to Top