Edukacyjne Gry Terenowe

Czym są edukacyjne gry terenowe?

Edukacyjne gry terenowe są fascynującym cyfrowym narzędziem, które integruje naukę z przygodą na świeżym powietrzu z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Dzięki nim uczniowie mają okazję pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności i odkrywać świat w praktyczny i interaktywny, a przede wszystkim ciekawy dla nich sposób. Takie gry stwarzają wyjątkową okazję do nauki przez doświadczenie, wyzwanie intelektualne i zabawę.

Scenariusze gier dostosowane do grupy

Scenariusze gier tworzymy w autorskiej aplikacji Tropimy, dzięki której gry dopasowujemy do potrzeb konkretnej grupy. Nasze gry mogą być dostosowane do różnych przedmiotów i tematów. Mogą obejmować przyrodę i biologię, historię i kulturę, naukę o ziemi, matematykę, języki obce i wiele innych dziedzin. Nauczyciele mogą przekazać nam temat lub samodzielnie, oczywiście przy naszej pomocy, stworzyć zadania i pytania, uwzględniając przy tym indywidualne potrzeby swoich uczniów i specyfikę nauczanego przedmiotu. Główną cechą naszych gier jest to, że uczestnicy wychodzą z klasy, korzystają z otoczenia i interakcji z rzeczywistymi obiektami. Podczas naszych gier terenowych uczniowie rozwiązują zagadki, odkrywają tajemnice, zbierają informacje i wykonują zadania, aby dotrzeć do punktu końcowego. Nasze gry terenowe nie tylko angażują uczniów w aktywność fizyczną i emocjonujące wyzwania, ale także rozwijają umiejętności społeczne. Uczestnicy mogą pracować w grupach, muszą wtedy współpracować, komunikować się i podejmować decyzje. Taka współpraca sprzyja rozwojowi umiejętności pracy zespołowej, komunikacji interpersonalnej, a także przywództwa w grupie. Nasze edukacyjne gry terenowe w aplikacji Tropimy stanowią idealne narzędzie do urozmaicenia zajęć, wyjść czy wycieczek szkolnych.

Jak grać?

  1. Uczestnicy pobierają aplikacje Tropimy
  2. Wybierają grę w konkretnej lokalizacji i rozpoczynają  poprzez kliknięcie przycisku START.
  3. Aplikacja poprowadzi ich konkretną trasą przez konkretne punkty.W każdym punkcie uczestnicy czytają historię, odpowiadają na pytanie, rozwiązują zagadkę, za co otrzymują punkty.
  4. Koniec gry następuje w momencie przebycia całej, zaplanowanej w aplikacji trasy
Pobierz-z-Google-Play

Zamów edukacyjną grę terenową dla swojej klasy/szkoły

Szukasz pomysłu na integrację, ciekawie spędzony czas, poznanie nowego miejsca w interesujący i oryginalny sposób?

Korzystając z naszych cyfrowych gier terenowych łączysz odpoczynek z przygodą, a wiedzę z zabawą poprzez np. rozwiązanie zagadek, szukanie ukrytych przedmiotów itp.

Chcesz stworzyć dla swojej grupy lub swoich klientów grę terenową?
Scroll to Top