O nas

Polska Górom została założona w 2019 roku przez przewodnika górskiego Tomasza Garpiela. Organizację tworzą osoby kochające góry, wspierające turystykę lokalną i ochronę środowiska naturalnego. Członkami fundacji są osoby, które mają duże doświadczenie w turystyce (przewodnicy górscy, przewodnicy miejscy, podróżnicy) oraz specjaliści ds. społecznych i gospodarczych, komunikacji i promocji, którzy wspólnie realizują projekty ekologiczne i promocyjne lokalnych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Od 2020 r. Fundacja jest członkiem Klastra Inicjatyw Ekonomii Społecznej (KIES) oraz organizacji podmiotów turystyki lokalnej zrzeszonej w miejscowości Sokołowsko – Wkoło Soko. Od 2022 r. Fundacja dołączyła do Inkubatora Wrocławskiego Parku Technologicznego jako technologiczny start-up rozwijając swoje aplikacje i promując cyfrową turystykę.  Od tego samego roku Polska górom! jest aktywnym członkiem Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej.

Fundacja promuje turystykę wśród różnych grup społecznych, zachęcając do aktywnego wypoczynku i podnosi świadomość turystów na temat bezpiecznego i  możliwie najmniej inwazyjnego korzystania z zasobów naturalnych planety. Organizacja zajmuje się tzw. ekoturystyką i turystyką cyfrową, co oznacza, że szerzy wiedzę na temat ochrony środowiska i prezentuje nowy pomysł na zwiedzanie. Od początku swojego istnienia Fundacja pokazuje m.in. dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym piękno Polski. Fundacja tworzy cyfrowe gry terenowe  w aplikacji Tropimy, wzmacniając rozpowszechnianie turystyki lokalnej, promując przy tym atrakcje przyrodnicze, geologiczne i architektonicznych regionu i produktów lokalnych Dolnego Śląska.

Polska górom! posiada status przedsiębiorstwa społecznego, co oznacza, że w swojej działalności na pierwszy plan wysuwa cele społeczne, na które przekazuje swoje osiągnięte zyski. Działalność Fundacji jest podzielona na niepłatną (misyjną) oraz działalność gospodarczą. W ramach zadań biznesowych Fundacja prowadzi sklep internetowy Duch Gór, przez który sprzedaje swoje, oraz swoich partnerów, produkty. Na działalność nieodpłatną składają się akcje sprzątania śmieci z lasów i promocja ochrony środowiska przyrodniczego.

Misja i wizja

Naszą misją jest wzrost świadomości turystów na temat bezpiecznego możliwie najmniej inwazyjnego korzystania z zasobów naturalnych naszej planety oraz szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska.

Naszą wizją jest zintegrowanie działalności turystycznej z celami ochrony przyrody oraz ukształtowanie ekologicznych postaw i zachowań turystów zmniejszając negatywne oddziaływanie człowieka na naturę.

Nagrody i certyfikaty

Gwiazdy Biznesu 2022

Certyfikat "Zakup prospołeczny"

Kryształ Turystyki MTT Wrocław 2023

Zespół

profilowe Tomek

Tomasz Garpiel

Prezes i założyciel Fundacji. Geograf z wykształcenia, geolog z ciekawości, geomorfolog z zamiłowania, buntownik z wyboru, Pan Przewodnik z polecenia.
315875767_1825358121132428_3230408839446320428_n

Anna Czajowska–Garpiel

Pani Prezes. Socjolog. Doradca personalny. Koziorożec z urodzenia i stylu chodzenia po górach. Uparciuch w realizacji celów. Idealistka. Wegetarianka. Pełna szacunku do natury i jej sprawczej mocy.
krzysztof

Krzysztof Augustynowicz

Dyrektor Biura Fundacji. Polonista z wykształcenia, a włóczykij z wyboru. Zakochany w Sudetach, a zwłaszcza w Górach Sowich i Rudawach Janowickich. Miłośnik koron i odznak górskich.
kamil

Kamil Siudziński

Dyrektor ds. sprzedaży. Miłośnik natury. Z wykształcenia inżynier geodeta. W góry ucieka się zmęczyć, zainspirować i zresetować. W duszy artysta – kamil_siu_art.
krzysztof 2

Krzysztof Kacprzak

PR-owiec z wykształcenia, a grafik z zamiłowania. Miłośnik gór, szczególnie zakochany w Sudetach. Fan horrorów.
monika

Monika Florczak

Wieloletnia Wolontariuszka i przyjaciółka Fundacji. Pasjonatka gór i sportów ekstremalnych. Lubi biegać w maratonach i maszerować po górach. Kocha naturę i zwierzęta.
0779b9b5-19a2-4e74-a3e5-7cf985086629

Monika Wiatrak

Wolontariuszka Fundacji. Miłośniczka ekologii i sukulentów. Absolwentka Zarządzania projektami społecznymi.
piotr

Piotr Czyszpak

Przewodnik sudecki. Z wykształcenia ratownik medyczny. Podróżnik, autor bloga Podróże Pana Szpaka. Wiecznie głodny świata poszukiwacz przygód. Zakochany w górach i wędrowaniu po bezdrożach.
grzegorz

Grzegorz Smoła

Przewodnik sudecki. Miłośnik gór i pieszych wędrówek w każdych warunkach. Członek Zarządu Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich.
19787545_239877923191343_3895334158783151484_o (1)

Joanna Ciołek

Przewodniczka górska w Sudetach, wieloletnia Harcerka, z wykształcenia inżynier, z powołania organizatorka i społeczniczka, członkini SKPS Wrocław. W czasie wolnym wyjeżdża na wyprawy górskie i wycieczki krajoznawczo-turystyczne.

Wolontariat

Podoba Ci się to, co robimy? Chcesz do nas dołączyć?

Wesprzyj nas na zrzutce

Do pobrania

Scroll to Top