O nas
Poznaj nas!
Jesteśmy Fundacją Polska górom! kochamy lasy i góry. Wspólnie tworzymy społeczność, która wspiera turystykę lokalną i ochronę środowiska naturalnego. Członkami fundacji są osoby, które mają duże doświadczenie w turystyce (przewodnicy górscy, przewodnicy miejscy, podróżnicy) oraz specjaliści ds. społecznych i gospodarczych, komunikacji i promocji, którzy wspólnie realizują projekty turystyczne i ekologiczne.
01.
Promujemy turystykę lokalną oraz cyfrową, a przede wszystkim ekoturystykę kierując swoje usługi i produkty do różnych grup społecznych, zachęcając do aktywnego i odpowiedzialnego wypoczynku.
02.
Naszym celem jest podnoszenie świadomości turystów na temat bezpiecznego i możliwie najmniej inwazyjnego korzystania z zasobów naturalnych planety – “Leave No Trace” podczas poznawania naszego kraju.
03.
W swoich działaniach wykorzystujemy cyfrowe rozwiązani. Jesteśmy twórcami aplikacji „Zmieć Śmieć” i „Tropimy”, które uatrakcyjniają ogranizowane przez nas wycieczki, wydarzenia turystyczne i ekologiczne.
Fundacja Polska górom! posiada status przedsiębiorstwa społecznego, co oznacza, że w swojej działalności na pierwszy plan wysuwa cele społeczne, na które przekazuje swoje osiągnięte zyski. Działalność jest podzielona na niepłatną (misyjną) oraz działalność gospodarczą. W ramach zadań biznesowych Fundacja prowadzi sklep internetowy Duch Gór, w którym sprzedaje produkty związane z górami. Na działalność nieodpłatną składają się akcje sprzątania śmieci z lasów i promocja ochrony środowiska przyrodniczego.
Należymy do:
Nasza misja
Inspirujemy do zwiedzania. Dbamy o przyrodę. Tworzymy dobre relacje ludzi z naturą.
Zintegrowanie działalności turystycznej z celami ochrony przyrody oraz kształtowanie ekologicznych postaw i zachowań turystów.
Nasza wizja
Nasz zespół
Tomasz Garpiel
Prezes i założyciel Fundacji. Geograf z wykształcenia, geolog z ciekawości, geomorfolog z zamiłowania, buntownik z wyboru, Pan Przewodnik z polecenia.
Anna Czajowska–Garpiel
Konsultant rozwoju osobistego i zawodowego, HRBP, Trener, Socjolog. Uparciuch w realizacji celów. Idealistka. Wegetarianka. Pełna szacunku do natury i jej sprawczej mocy.
Krzysztof Augustynowicz
Polonista z wykształcenia, a włóczykij z wyboru. Zakochany w Sudetach, a zwłaszcza w Górach Sowich i Rudawach Janowickich. Miłośnik koron i odznak górskich.
Monika Wiatrak
Miłośniczka ekologii i sukulentów. Absolwentka Zarządzania projektami społecznymi.
Kornela Tomczak
Absolwentka kierunku kreacja marki. Urodzona w górach, ale pokochała je dopiero po wyprowadzce do miasta. Jeszcze nie znalazła swojego miejsca, ale wie, że będzie ono blisko natury i szlaków.
Ewa Siedlanowska
Absolwentka kierunku turystyka i rekreacja. Rower to jej ulubiony środek transportu, a aparat to jej sposób na opowiadanie historii.
Monika Nowak
Absolwentka Marketingu i Zarządzania, twórczyni treści z głową pełną pomysłów i sercem otwartym na naturę.
Grzegorz Smoła
Przewodnik Sudecki II klasy, pasjonat krajoznawstwa, fotograf, inżynier mechanik, lecz przede wszystkim turysta. Jego ulubionym zajęciem jest wielodniowe przemierzanie górskich szlaków.
Kamil Siudziński
Grafik. Miłośnik natury. Z wykształcenia inżynier geodeta. W góry ucieka się zmęczyć, zainspirować i zresetować. W duszy artysta – kamil_siu_art.
Dołącz do nas!
Jeśli podobają Ci się nasze działania i chcesz je realizować wraz z nami, to napisz na adres: rekrutacja@polskagorom.pl, a chętnie się do Ciebie odezwiemy.
Rada fundacji
Joanna Ciołek
Przewodnicząca Rady Fundacji
Mariola Borecka
Damian Kanclerski
Paweł Napora
Nagrody:
Zasady CSR i Polska Norma ISO 26000
W 2023 roku Fundacja Polska górom! przyjęła zasady CSR i polską normę ISO 26000 poprzez udział w projekcie „Społecznie Odpowiedzialne NGO” realizowanym przez Instytut Nowych Technologii w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. Zespół Fundacji Polska górom! uczestniczył w module szkoleniowym, warsztatach i szkoleniu wewnętrznym oraz skorzystał ze wsparcia przy wdrażaniu zapisów dotyczących zasad CSR i ISO 26000.