O nas

Fundacja Polska górom! została założona w 2020 roku. Organizację tworzą osoby kochające góry, które wspierają turystykę lokalną i ochronę środowiska naturalnego. Członkami fundacji są osoby, które mają duże doświadczenie w turystyce (przewodnicy górscy, przewodnicy miejscy, podróżnicy) oraz specjaliści ds. społecznych i gospodarczych, komunikacji i promocji, którzy wspólnie realizują projekty ekologiczne i turystyczne.

Fundacja promuje turystykę wśród różnych grup społecznych, zachęcając do aktywnego wypoczynku i podnosi świadomość turystów na temat bezpiecznego i  możliwie najmniej inwazyjnego korzystania z zasobów naturalnych planety. Organizacja zajmuje się tzw. ekoturystyką i turystyką cyfrową, co oznacza, że organizuje akcje ekologiczne, szerzy wiedzę na temat ochrony środowiska i  pokazuje m.in. dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym piękno Polski, poprzez wycieczki i cyfrowe gry terenowe  w aplikacji Tropimy.

Fundacja Polska górom! posiada status przedsiębiorstwa społecznego, co oznacza, że w swojej działalności na pierwszy plan wysuwa cele społeczne, na które przekazuje swoje osiągnięte zyski. Działalność jest podzielona na niepłatną (misyjną) oraz działalność gospodarczą. W ramach zadań biznesowych Fundacja prowadzi sklep internetowy Duch Gór, w  którym sprzedaje produkty związane z górami. Na działalność nieodpłatną składają się akcje sprzątania śmieci z lasów i promocja ochrony środowiska przyrodniczego.

Należymy do:

Dolnośląska Organizacja Turystyczna
Wrocławska Organizacja Turystyczna
Ogólnopolska Sieć Turystyki Wytchnieniowej
Dolnośląski Klaster Edukacyjny
Wkoło Soko
Klaster Inicjatyw Ekonomii Społecznej

Misja i wizja

Misja

Inspirujemy do zwiedzania. Dbamy o przyrodę. Tworzymy dobre relacje ludzi z naturą.

 Wizja

Zintegrowanie działalności turystycznej z celami ochrony przyrody oraz kształtowanie ekologicznych postaw i zachowań turystów.

Zespół

Tomasz Garpiel

Tomasz Garpiel

Prezes i założyciel Fundacji. Geograf z wykształcenia, geolog z ciekawości, geomorfolog z zamiłowania, buntownik z wyboru, Pan Przewodnik z polecenia.
Anna Czajowska-Garpiel

Anna Czajowska–Garpiel

Pani Prezes. Socjolog. Doradca personalny. Koziorożec z urodzenia i stylu chodzenia po górach. Uparciuch w realizacji celów. Idealistka. Wegetarianka. Pełna szacunku do natury i jej sprawczej mocy.
Krzysztof Augustynowicz

Krzysztof Augustynowicz

Dyrektor Biura Fundacji. Polonista z wykształcenia, a włóczykij z wyboru. Zakochany w Sudetach, a zwłaszcza w Górach Sowich i Rudawach Janowickich. Miłośnik koron i odznak górskich.
Monika Wiatrak

Monika Wiatrak

Miłośniczka ekologii i sukulentów. Absolwentka Zarządzania projektami społecznymi.
Kornela Tomczak

Kornela Tomczak

Studentka kierunku kreacja marki. Urodzona w górach, ale pokochała je dopiero po wyprowadzce do miasta. Jeszcze nie znalazła miejsca dla siebie, ale wie, że będzie ono blisko natury i szlaków.
Kamil Siudziński

Kamil Siudziński

Grafik. Miłośnik natury. Z wykształcenia inżynier geodeta. W góry ucieka się zmęczyć, zainspirować i zresetować. W duszy artysta – kamil_siu_art.
Piotr Czyszpak

Piotr Czyszpak

Przewodnik sudecki. Z wykształcenia ratownik medyczny. Podróżnik, autor bloga Podróże Pana Szpaka. Zakochany w górach i wędrowaniu po bezdrożach.
Joanna Ciołek

Joanna Ciołek

Przewodniczka sudecka, wieloletnia Harcerka, z wykształcenia inżynier z powołania organizatorka i społeczniczka, członkini Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich.
Dołącz do nas!

Dołącz do nas!

Jeśli podobają Ci się nasze działania i chcesz je realizować wraz z nami, to napisz na adres: rekrutacja@polskagorom.pl, a chętnie się do Ciebie odezwiemy.

Rada Fundacji

Nagrody i certyfikaty

Zasady CSR i Polska Norma ISO 26000​

Certyfikat ISO

W 2023 Fundacja Polska górom! przyjęła zasady CSR i polską normę ISO 26000 poprzez udział w projekcie „Społecznie Odpowiedzialne NGO” realizowanym przez Instytut Nowych Technologii w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. Zespół Fundacji Polska górom! uczestniczył w module szkoleniowym, warsztatach i szkoleniu wewnętrznym oraz skorzystał ze wsparcia przy wdrażaniu zapisów dotyczących zasad CSR i ISO 26000. 

Chcesz zdobyć górę doświadczeń? Napisz do nas!

Scroll to Top