WKOŁO SOKO

Wkoło Soko to klaster turystyczny, którego celem jest promowanie walorów turystycznych malowniczej wsi Sokołowsko, która leży w strefie przygranicznej nieopodal Wałbrzycha w Gminie Mieroszów. Wraz  z partnerami działamy nad wspólną ofertą i wspólnymi akcjami, a naszym nadrzędnym celem jest sprawienie, aby więcej turystów dowiedziało się o Sokołowsku i Górach Kamiennych i odkryło to, co mają do zaoferowania.

SKŁAD WKOŁO SOKO

W skład klastra wchodzą podmioty związane z turystyką, prowadzące działalność w Gminie Mieroszów i okolicach. Są to obiekty noclegowe, gastronomiczne, instytucje prowadzące warsztaty dla turystów i organizacje pozarządowe. Do Wkoło Soko należą m.in.: Gmina Mieroszów, Schronisko PTTK Andrzejówka, Ośrodek Wypoczynkowy Radosno, Pensjonat Leśne Źródło, Kinokawiarnia Zdrowie, Dzika Owca, Edyflora, Green Ebike Sudecka Rowerownia, Spacerownia Sokołowsko, Fundacja In Situ, Duch Gór.

Gmina Mieroszów
Schronisko PTTK Andrzejówka
Radosno
green ebike sudety
duch gór
Edyflora
Dzika Owca

DZIAŁANIA

Działalność Wkoło Soko z oczywistych względów kręci się wokół  Sokołowska położonego w Gminie Mieroszów, ale podejmujemy także inicjatywy, które zwiększą naszą rozpoznawalność na większym obszarze np. w marcu 2023  i 2024 roku wystawiliśmy wspólne stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu

W maju 2023 roku otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dotację na promowanie walorów turystycznych Sokołowska. Z dofinansowania powstała dedykowana strona internetowa wkolosoko.pl oraz komplet ulotek i map, które były dostępne dla Was u członków partnerstwa.

Cały czas zacieśniamy współpracę. Coraz częściej wykorzystujemy ofertę innych członków klastra, planując własne działania. Wkoło Soko to piękny przykład jak otwartość i współpraca może napędzać rozwój turystyczny. Zapraszamy do odkrywania Sokołowska i Gór Kamiennych.

Kurier WkołoSoko

Scroll to Top