Wkoło Soko

Wkoło Soko to klaster turystyczny, którego celem jest promowanie walorów turystycznych Sokołowska i Gór Suchych leżących w strefie przygranicznej, nieopodal Wałbrzycha. Wspólnie z partnerami, firmami i instytucjami z Sokołowska i okolic pracujemy nad wspólną ofertą i wspólnymi akcjami, które przyciągną w góry rzesze turystów.

Członkowie

W skład klastra wchodzą podmioty związane z turystyką, prowadzące działalność w Sokołowsku i okolicach. Są to obiekty noclegowe i gastronomiczne: Schronisko PTTK Andrzejówka, Ośrodek Wypoczynkowy Radosno, Pensjonat Leśne Źródło, Kinokawiarnia Zdrowie, lecz także instytucje prowadzące warsztaty dla turystów, jak Dzika Owca, Edyflora, wypożyczalnia rowerów Green Ebike Sudecka Rowerownia czy oferująca spacery z przewodnikiem Spacerownia Sokołowsko. Całość dopełniają: Fundacja In Situ, która dba o kulturalny rozwój Sokołowska oraz my ze swoim sklepem Duch Gór, ofertą gier terenowych w aplikacji Tropimy i wyjściami w góry z przewodnikiem.

Nad całością naszej inicjatywy pieczę trzymają 2 organizacje z Wałbrzycha, które od lat wspierają rozwój środowiska lokalnego: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Działania

Działalność Wkoło Soko z oczywistych względów kręci się wokół Gór Suchych i Kamiennych, ale podejmujemy także inicjatywy, które zwiększą naszą rozpoznawalność na większym obszarze. W marcu 2023 roku wystawiliśmy wspólne stoisko na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, a planujemy udział w kolejnych, w Krakowie i Poznaniu. W maju 2023 roku otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dotację na promowanie walorów turystycznych Sokołowska. Z dofinansowania powstanie dedykowana strona internetowa wkolosoko.pl oraz komplet ulotek i map, które będą kolportowane przez członków partnerstwa.

Cały czas zacieśniamy współpracę w ramach klastra. Coraz częściej wykorzystujemy ofertę innych członków klastra, planując własne działania. Wkoło Soko to piękny przykład jak otwartość i współpraca może napędzać rozwój turystyczny. Zapraszamy do odkrywania Sokołowska i Gór Kamiennych.

Scroll to Top