WYJŚCIA W GÓRY

Wyjścia w góry to niezwykłe doświadczenia, które dostarczają nie tylko wspaniałych widoków i aktywności na świeżym powietrzu, ale także pozwalają na rozwinięcie umiejętności, zdobycie nowych doświadczeń i integrację z naturą. Działamy na rzecz rozwoju turystyki górskiej i ochrony przyrody.

Organizujemy liczne wyjścia w góry, które są dedykowane zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych turystów. Wyjścia, które organizujemy mają również charakter edukacyjny. Podczas nich można zdobyć wiedzę na temat przyrody, historii i kultury regionu, poznać ciekawostki związane z górami oraz dowiedzieć się o sposobach ochrony środowiska naturalnego.

Rozwijamy świadomość ekologiczną i dbamy o zrównoważony rozwój turystyki górskiej. Poprzez organizację wyjść dajemy Wam możliwość doświadczenia piękna przyrody, aktywnego spędzenia czasu oraz zdobycia nowych umiejętności. Przy tym stawiamy na odpowiedzialne podejście do przyrody i kultury górskiej, zachęcając do szacunku dla otaczającego nas środowiska.

Nocna Korona Sudetów

Nocna Korona Sudetów to nasz autorski projekt, którego celem jest nauka wędrowania po zmierzchu. Wybraliśmy szczyty wyjątkowe pod względem widokowym. Tak, w nocy też dużo i ładnie widać. Drugim kryterium wyboru był brak szczytu w innych listach odznak górskich. Przygotowaliśmy listę szczytów tzw. drugiego sortu, ale szczytów o wyjątkowych walorach widokowych.

Noc Spadających Gwiazd

W sierpniu zapraszamy Was na Noc Spadających Gwiazd. Celem naszej corocznej wędrówki jest Izerski Park Ciemnego Nieba i nocleg pod namiotami na polanie przy Stacji Turystycznej Orle. Całe wydarzenie prowadzi Andrzej „Astronom” Wojciechowski – prawdziwy ekspert w temacie, miłośnik gór z przeszło czterdziestoletnim stażem, przewodnik sudecki i magister astronomii. Do obserwacji nieba używamy teleskopu o średnicy niemal 20 cm. Noc Spadających Gwiazd łączy sympatyków gór i miłośników nieba oraz wszystkich tych, którzy mają jakieś marzenia do spełnienia, bo nie od dziś wiadomo, że spadające gwiazdy przynoszą szczęście.

Wędrówka od Zmierzchu do Świtu

„Wędrówka od zmierzchu do świtu” ma charakter sportowo-wyczynowy. Jej bezpośrednim celem jest promowanie turystyki górskiej i możliwość poznania gór od innej strony. Uczestnikom dajemy możliwość sprawdzenia siebie, przeżycia niezapomnianej przygody i poznania nowych ludzi. Dla większości uczestników dotychczasowych edycja była to możliwość zrobienia czegoś nietypowego w górach, wejścia na nowy poziom, zupełnie innego spotkania i odczuwania gór. Na grupę za każdym razem czeka wielokilometrowa wędrówka, podczas której trzeba stawić czoła nocnej aurze, pogodzie, a co najważniejsze własnym słabościom. 

Sprzątanie lasów

Akcje Zmieć Śmieć

Organizujemy akcje sprzątania lasów. Wraz z ochotnikami wspólnie działamy na rzecz czystości górskich szlaków. Każda akcja jest starannie zaplanowana i koordynowana, aby zagwarantować maksymalne efekty i minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Podczas akcji sprzątania szlaków, uczestnicy są wyposażeni m.in. w worki na śmieci,  zapewniamy również wsparcie logistyczne, w tym transport zebranych odpadów do punktów utylizacji. Akcje odbywają się regularnie, co pozwala na efektywne usunięcie śmieci pozostawionych przez turystów.

Sprawdź najbliższe wydarzenie

Scroll to Top