Perły Dolnego Śląska

Poznajcie Perły Dolnego Śląska – bogate w atrakcje turystyczne miejscowości, których piękno i niesamowitą historię przybliżą Wam nasze interaktywne gry miejskie w Aplikacji Tropimy!

W ramach projektu realizowane są działania związane z wytycznymi odpowiedzialnej turystyki – zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska lokalnej przyrody.

Gdzie są Perły Dolnego Śląska ?

Do projektu wybraliśmy 10 miejscowości, które z pewnością warte są zobaczenia i odkrycia. Oto one:

  • Oleśnica 
  • Dzierżoniów
  • Świdnica
  • Świebodzice
  • Brzeg Dolny
  • Jawor
  • Oława
  • Kąty Wrocławskie
  • Sobótka
  • Trzebnica

Cel projektu

Celem projektu jest upowszechnianie turystyki i promocji turystycznej regionu poprzez zachęcenie i zaktywizowanie mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania bogactwa swojego regionu oraz wzrost świadomości turystów spoza województwa na temat specyfiki danego obszaru. 

SCENARIUSZE GIER MIEJSKICH

Scenariuszem gry terenowej jest zapoznanie turysty z ciekawostkami i atrakcjami miejscowości, które mają swoje niesamowite tajemnice kulturowe i historyczne. Ich odkrycie to jak znalezienie perły w oceanie turystycznych możliwości Dolnego Śląska. 🙂 

Wykorzystując cyfrowe rozwiązania, użytkownik podąża za trasą wskazaną przez aplikację Tropimy na swoim telefonie. Naniesione wzdłuż trasy punkty stanowią cel przygody takich jak muzea, historyczne budynki, mosty, obszary przyrodnicze itp. 

W każdym punkcie, do którego grający dotrze, czeka na niego ciekawostka dotycząca danego miejsca. Są to ukryte napisy na starych kamienicach i ich znaczenie, historia ludzi, którzy przyczynili się do zmian regionu, rozwoju nauki, medycyny, gospodarki. Znajdziemy gatunki roślin, które rosną tylko w tym wybranym miejscu, poznamy topografię miasta, na który miał wpływ układ terenu, jego dostępność lub celowa niedostępność. Będzie nam towarzyszył sudecki Duch Gór oraz inne legendarne postacie pięknych Sudetów. Zasady logowania do Gry i jej Regulamin znajduje się w aplikacji. Pobierz film instruktażowy aplikacji Tropimy.

Trasy gier miejskich nie przekraczają 3 km, dzięki czemu zwiedzanie z cyfrowym przewodnikiem jest przyjemnością odkrywania turystyki lokalnej. Wszystkie gry zaczynają się na Dworcu PKP, co pozwala zamienić własny samochód na wygodny, ekologiczny dojazd transportu dla większej grupy turystów – zgodnie z założeniami turystyki zrównoważonej i ekologicznej.

Turyści/Użytkownicy aplikacji Tropimy, którzy ukończą zwiedzanie 5 tras wybranych miejscowości otrzymają odznakę Odkrywcy Dolnego Śląska!

Zapraszamy do przewodnickich gier terenowych, które stworzyliśmy w ramach projektu dofinansowanego z funduszu Województwa Dolnośląskiego, Departament Kultury, Turystyki i Promocji.  Zasady logowania do Gry i jej Regulamin znajduje się w aplikacji.

O Aplikacji Tropimy

Tropimy to bezpłatna aplikacja mobilna (Google Play), w której udostępniamy użytkownikom gry terenowe. Aplikacja umożliwia użytkownikom przemierzanie rzeczywistych miejsc, takich jak szlaki turystyczne, wsie, miasta, atrakcje turystyczne i odkrywanie ich w zupełnie inny sposób. 

Aby móc zagrać w nasze cyfrowe grę terenowe konieczne jest posiadanie smartfona. Najpierw należy pobrać i uruchomić na swoim telefonie aplikację Tropimy, a potem wybrać interesujący nas scenariusz. Gra rozpoczyna się w wyznaczonym punkcie startu. Następnie uczestnicy odwiedzają kolejne punkty na mapie. W każdym punkcie na użytkowników czeka zagadka, pytanie, ciekawostka, odnalezienie jakiegoś przedmiotu, zeskanowaniu kodu QR lub zrobienie zdjęcia. Za każde zadanie użytkownik otrzymuje punkty, które na koniec gry się sumują, dzięki czemu można rywalizować ze swoimi znajomymi lub rodziną. Aplikacja zachęca do aktywności fizycznej i eksploracji. W trakcie gry można chodzić, biegać lub jeździć na rowerze — wybór należy do użytkownika.

Więcej o naszej aplikacji Tropimy dowiecie się tutaj

Scroll to Top