Perły Dolnego Śląska

Poznajcie Perły Dolnego Śląska — bogate w atrakcje turystyczne miejscowości, których piękno i niesamowitą historię przybliżą Wam nasze interaktywne gry miejskie w aplikacji Tropimy.

Projekt „Perły Dolnego Śląska” to innowacyjna inicjatywa, która łączy w sobie elementy turystyki, edukacji i rozrywki, aby promować dziedzictwo kulturowe oraz malownicze miejscowości Dolnego Śląska. Ta fascynująca forma rekreacji została stworzona z myślą o mieszkańcach oraz turystach, aby odkryli unikalne aspekty regionu poprzez interaktywne gry miejskie w aplikacji Tropimy.

Cel projektu

 Celem projektu jest upowszechnianie turystyki i promocji turystycznej regionu poprzez zachęcenie i zaktywizowanie mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania bogactwa swojego regionu oraz wzrost świadomości turystów spoza województwa na temat specyfiki danego obszaru. W ramach projektu realizowane są działania związane z wytycznymi odpowiedzialnej turystyki – zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska lokalnej przyrody. 

 

JAK GRAĆ?

Wykorzystując cyfrowe rozwiązania, użytkownik podąża trasą wskazaną przez aplikację Tropimy. Naniesione wzdłuż trasy punkty to mniej lub bardziej znane atrakcje turystycznej danej miejscowości. W każdym punkcie, do którego dotrze gracz czeka na niego garść informacji, ciekawostka lub zadanie dotyczące odwiedzanego miejsca. Gra zostaje ukończona w momencie przebycia całej zaplanowanej trasy i odwiedzeniu wszystkich punktów. 

Trasy gier miejskich nie przekraczają 3 km, dzięki czemu zwiedzanie z cyfrowym przewodnikiem jest przyjemnością odkrywania turystyki lokalnej. Wszystkie gry zaczynają się na Dworcu PKP, co pozwala zamienić własny samochód na wygodny, ekologiczny dojazd transportu dla większej grupy turystów – zgodnie z założeniami turystyki zrównoważonej i ekologicznej.

Gdzie są Perły Dolnego Śląska ?

Do projektu wybraliśmy 10 miejscowości, które z pewnością warte są zobaczenia i odkrycia:

 

 
ZagrajZagrajZagrajZagrajZagrajZagrajZagrajZagrajZagrajZagraj

Odznaka „Odkrywcy Dolnego Śląska”

Turyści/Użytkownicy aplikacji Tropimy, którzy ukończą 5 gier w wybranych przez siebie miejscowości otrzymają odznakę „Odkrywcy Dolnego Śląska”


Tropimy to bezpłatna aplikacja mobilna (Google Play), w której udostępniamy użytkownikom gry terenowe. Aplikacja umożliwia użytkownikom przemierzanie rzeczywistych miejsc, takich jak szlaki turystyczne, wsie, miasta, atrakcje turystyczne i odkrywanie ich w zupełnie inny sposób. 

Aby móc zagrać konieczne jest posiadanie smartfona. Najpierw należy pobrać i uruchomić na swoim telefonie aplikację Tropimy, a potem wybrać interesujący nas scenariusz. Gra rozpoczyna się w wyznaczonym punkcie startu. Następnie uczestnicy odwiedzają kolejne punkty na mapie. W każdym punkcie na użytkowników czeka zagadka, pytanie, ciekawostka, odnalezienie jakiegoś przedmiotu, zeskanowaniu kodu QR lub zrobienie zdjęcia. Za każde zadanie użytkownik otrzymuje punkty, które na koniec gry się sumują, dzięki czemu można rywalizować ze swoimi znajomymi lub rodziną. Aplikacja zachęca do aktywności fizycznej i eksploracji. W trakcie gry można chodzić, biegać lub jeździć na rowerze — wybór należy do użytkownika.

Więcej o aplikacji Tropimy


Czytaj więcej