Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zimowa gra terenowa dla dzieci i dorosłych “Odkryj Tajemnice Ślęży”

7 grudnia, 2022

Odkryj Tajemnice Ślęży!

Zapraszamy małych i dużych odkrywców na zimową przygodę w Masywie Ślęży. Już od piątku 9 grudnia będziecie mogli zagrać w naszą nową grę terenową “Odkryj Tajemnice Ślęży”. Gra dostępna jest za darmo w naszej aplikacji Tropimy.

 

Poznaj przyrodę Masywu Ślęży i dobrze się baw w terenie!

Gra pozwoli Wam odkryć Ślężę na nowo i dostarczy Wam dawkę wiedzy przyrodniczej i historycznej. Na przykład dowiecie się jak rozpoznać drzewa po korze, poznacie historię ślężańskiego niedźwiadka i odkryjecie inne tajemnice Ślęży. Dzięki naszej grze, nauczycie się posługiwać mapą, zdobędziecie wiedzę historyczną, przyrodniczą, a przede wszystkim będziecie dobrze się bawić!

Informacje praktyczne:

Miejsce startu: Przełęcz Tąpadła

Cena: Darmowa

Co zabrać: Ubranie dostosowane do wędrówki w terenie górskim, prowiant, ciepłą herbatę, naładowany telefon z Androidem, powerbank

Jak zagrać?

  1. Pobierz bezpłatną aplikację Tropimy (Google Play)
  2. Zeskanuj kod QR lub wyszukaj grę “Odkryj Tajemnicę Ślęży”
  3. Aplikacja na mapie wskaże Wam kolejne miejsca, do których powinniście się udać. Gdy znajdziecie się w pobliżu punktu, na ekranie pojawi się powiadomienie. Usłyszycie też specjalny sygnał.
  4. Niektóre punkty nie będą widoczne na mapie, jednak wtedy ich lokalizację wskażą podpowiedzi.
  5. Aplikacja będzie Was prowadziła do kolejnych punktów. Kolejne punkty oznaczone są kolorem pomarańczowym, przez całą grę będzie widoczny również punkt niebieski, do którego należy udać się po wykonaniu wszystkich zadań.
  6. Pamiętajcie również, żeby uważać na siebie w czasie trwania gry i nie patrzeć cały czas telefon. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

UWAGA! Bądźcie czujni! Gra rozgrywa się w sąsiedztwie ruchliwych ulic. Nie patrzcie cały czas w telefon. Przechodząc przez ulicę zachowajcie szczególną ostrożność.

Gra została sfinansowana ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Details

Date:
7 grudnia, 2022
Event Category:
Scroll to Top