Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Sojuz Absurdu, czyli historie z byłego ZSRR” – prezentacja podróżnicza w Ziębicach

10 października, 2020 @ 00:00

W dni 21.10.2020 w Ziębickim Centrum Kultury w Ziębicach odbędzie się prelekcja podróżnicza poprowadzona przez autora bloga pt. “Podróże Pana Szpaka” www.podrozepanaszpaka.pl.

“Sojuz Absurdu to nie jest historia jednej podróży. To zbiór historii, anegdot, obserwacji autora zebranych podczas licznych eskapad na wschód. Dlaczego sojuz? Bo tyczą się one niemal wszystkich krajów byłego Radzieckiego Sojuszu. Dlaczego Absurdu? No właśnie, mówi się że Rosja to nie kraj tylko stan umysłu. Autor posuwa tę teorię dalej i twierdzi, że cechuje ona cały Związek Radziecki. Będzie to opowieść o Rosji i stanach, tych z Azji Centralnej oraz różnych innych stanach ciała czy ducha, bo tam dopiero człowiek odwiedza wszystkie możliwe stany… upojenia też.”

SZPAK, czyli Piotr Czyszpak podróżnik amator, urodzony Wrocławianin, z wykształcenia Ratownik Medyczny, zawodowo pilot wycieczek, przewodnik, animator i wszystko co związane z turystyką. Autor bloga Podróże Pana Szpaka. Do tej pory odwiedził 41 krajów, często podróżuje też po rodzimym kraju. Kocha piesze wędrówki najbardziej w Sudetach, przyszły przewodnik Sudecki. Kiedy jest na wędrówce czuje się w żywiole. Członek PTTK i Klubu Zdobywców KGP. Miłośnik miodów pitnych, piw rzemieślniczych i piłki nożnej. Entuzjasta odwiedzania stadionów piłkarskich i kolekcjoner szalików piłkarskich. Najchętniej podróżuje do krajów byłego Związku Radzieckiego, odwiedził je wszystkie. Świat najchętniej przemierza koleją, ale autostopem czy tanimi liniami też nie gardzi. Poszukiwacz przygód, wiecznie głodny świata.

Link do FB – https://www.facebook.com/events/258706132133260

Organizatorzy:
Fundacja Polska górom!
Gmina Ziębice
Ziębickie Centrum Kultury
Dolnośląskie Forum Integracyjne
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach
Podróże Pana Szpaka

Szczegóły

Data:
10 października, 2020
Godzina:
00:00
Kategoria Wydarzenie:
Scroll to Top