Aplikacja Zmieć śmieć

Akcja ekologiczna Zmieć śmieć

Piękny i czysty las, to widok jakiego oczekujemy, gdy wybieramy się na wycieczkę. Często jeden śmieć może popsuć nam wrażenia z danego miejsca. Przemierzając górskie szlaki widzimy, że w dużym tempie wzrasta ilość śmieci zostawianych przez turystów, piechurów lub inne osoby, które z lasu robią sobie prywatne wysypisko. Postawiliśmy sobie za cel, aby raz na zawsze zlikwidować problem śmieci w polskich lasach.

Stworzyliśmy darmową aplikację do pobrania ze sklepu Google Play i App Store, która motywuje, aby własne lub znalezione na szlaku śmieci zabrać ze sobą i wyrzucić do kosza poza terenem lasu. Za każdego zabranego z lasu śmiecia przyznajemy ECOiny, czyli punkty które możecie wymienić na produkty lub zniżki u Partnerów aplikacji. Tworząc akcję Zmieć śmieć skupiliśmy się na tym, aby piękno przyrody i piękne miejsca turystyczne były i zostały po prostu piękne!

Pokażmy, że #czysteszlakisąmożliwe!

Budujemy świadomość ekologiczną

Uświadamiamy turystom, że każdy powinien dbać o czystość szlaków i pokazujemy jakim problemem są śmieci w polskich lasach.

Realnie pomagamy sprzątać szlaki

Chcemy, aby w sprzątanie szlaków zaangażowali się wszyscy. Wtedy śmieci na zawsze znikną z lasów.

Edukujemy najmłodsze pokolenia

Edukacyjne moduły w aplikacji nauczą najmłodszych, jak należy dbać o przyrodę.

Zgłaszanie dzikich wysypisk

Jednym kliknięciem powiadomisz zarządcę terenu o znalezionym dzikim wysypisku lub wielkogabarytowych śmieciach (np. oponach).

Potencjał promocyjny

Chcemy, aby dbanie o czystość szlaków stało się modne. Pochwal się tym w mediach społecznościowych  i zapraszaj do akcji znajomych!

Nowatorskie podejście do ekologii

Aplikacja buduje świadomość ekologiczną turystów i piechurów oraz pokazuje, że zaangażować może się każdy.

Otrzymaliśmy Patronat!

 

Tworząc aplikację ,,Zmieć śmieć” skupiliśmy się na tym, aby piękno przyrody i piękne miejsca turystyczne były i zostały po prostu piękne. W tym działaniu Patronuje nam Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, za co serdecznie dziękujemy!

Akcja sprzątania Jeziora Bystrzyckiego

 

Działamy!

Razem ze Stowarzyszeniem Czysty Wałbrzych, Gmina Walim, TOYOTA, Nadleśnictwo Świdnica, Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, OSP Zagórze Śląskie, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oficjalnie rozpoczęliśmy używać  aplikacji Zmieć śmieć dołączając tym samym do cyklicznej akcji Sprzątania Świata!

W tym roku odbywało się ono m.in. w okolicach Jeziora Bystrzyckiego gdzie razem z nami przybyło kilkadziesiąt osób gotowych do walki z zalegającymi w lesie i wodzie śmieciami!

Śmieciom w lesie i tym na wodzie nie daliśmy żadnych szans!

Choć byłoby miło, gdyby ich aż tyle nie było.. zauważamy, że razem z naszym wsparciem jest ich w górach i lasach coraz mniej! I za to wszystkim DZIĘKUJEMY!

Zobaczcie galerię zdjęć (https://lnkd.in/dy7xzBh3), bo działo się naprawdę dużo!

Konkurs Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza

 

W naszej pracy promujemy Dolny Śląsk jako region o niezwykle ciekawych walorach geograficznych, geologicznych a przede wszystkim turystycznych. Trudno je czasem podziwiać, kiedy przechodzimy wśród rozrzuconych na szlakach śmieci, którym zdecydowanie się sprzeciwiamy.

Na nasze cykliczne oraz celowane wydarzenia gromadzimy osoby prywatne, jak i pracowników firm, którzy spędzają z nami czas, integrują się, a równocześnie rozwijają swoje kompetencje menadżerskie, komunikacyjne na prowadzonych przez nas szkoleniach i warsztatach z wykorzystaniem działań outdoor. Szkolenia prowadzą specjaliści, a nad wydarzeniami górskimi patronują nasi przewodnicy sudeccy – https://polskagorom.pl/oferta/. I właśnie na takich spotkaniach zawsze przypominamy o zabieraniu ze sobą, a także zbieraniu po innych śmieci.

Za te działania zostaliśmy wyróżnieni nominacją w konkursie Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza w kategorii “Firma świadoma ekologicznie”.

Dołączyliśmy do Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości!

 

Nasza aplikacja Zmieć śmieć wspierając ekologiczne i odpowiedzialne zachowania w górach i lasach, zmniejszając negatywne oddziaływanie śmieci i odpadów pozostawionych na szlakach, została doceniona jako technologiczny Start-Up przez Wrocławski Park Technologiczny.

Dlatego od listopada b.r. dołączyliśmy do Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości Wrocławskiego Parku Technologicznego wzmacniając samą aplikację, aby stała się nie tylko regionalna ale i ogólnopolska, a może i nawet ogólnoeuropejska czy ogólnoświatowa.