Ziębice podróżują do krajów byłego ZSRR

Mieszkańcy Ziębic mieli niedawno okazję przenieść się z nami do arcyciekawych krajów byłego Związku Radzieckiego. W tą podróż wybraliśmy się dzięki naszemu niezastąpionemu prelegentowi Szpakowi, który miał okazję te kraje odwiedzać i obok gór są jego największą pasją, choć jak sam twierdzi żeby je wszystkie poznać zabrakłoby mu życia.

Prezentacja odbyła się w Ziębickim Centrum Kultury i choć czas pandemii nam nie sprzyjał, okazało się że mieszkańcy Ziębic są ciekawi świata. Na spotkanie stawili się może niezbyt licznie i nie tłumnie, ale pozwoliło nam to zachować pełnię bezpieczeństwa i standardy epidemiologiczne. W podróż ruszyliśmy około 17:00, a sama opowieść trwała ponad dwie godziny. Jak twierdzi sam prelegent „mógłbym jeszcze opowiadać, bo sam jestem głodny podróży, ale bałem się że zbyt długi czas może zanudzić i zniechęcić publiczność”, choć ta zapewniamy na znudzoną nie wyglądała.

W Ziębicach pojawiliśmy się na zaproszenie gminy Ziębice i Ziębickiego Centrum Kultury. Choć w sprawę zamieszane było jeszcze Dolnośląskie Forum Integracyjne. Za zaproszenie i organizację bardzo serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję że jeszcze się zobaczymy.

Prezentacja podróżnicza pt. „Sojuz Absurdu, czyli historie z byłego ZSRR” to nie jest historia jednej podróży. To zbiór historii, anegdot, obserwacji Szpaka zebranych podczas licznych eskapad na wschód. Dlaczego sojuz? Bo tyczą się one niemal wszystkich krajów byłego Radzieckiego Sojuszu. Dlaczego Absurdu? No właśnie, mówi się że Rosja to nie kraj tylko stan umysłu. Szpak posuwa tę teorię dalej i twierdzi, że cechuje ona cały Związek Radziecki. Jest to opowieść o Rosji i stanach, tych z Azji Centralnej oraz różnych innych stanach ciała czy ducha, bo tam dopiero człowiek odwiedza wszystkie możliwe stany… upojenia też. – Tak brzmi oficjalny opis prezentacji.

Być może jesteście zainteresowani opcją zorganizowania u Was prezentacji podróżniczej lub warsztatów? Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu z prelegentem piotr.czyszpak@polskagorom.pl

Scroll to Top