Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wycieczka na Trojak, Zamek Karpień i Skałki Lądeckie

15 września, 2021 @ 00:00

Wycieczka na Trojak, Zamek Karpień i Skałki Lądeckie

W sobotni poranek chcielibyśmy Was zaprosić na wycieczkę z Przewodnikiem Sudeckim Sławkiem Nosalem, który zaprowadzi Was na szczyt górującego nad Lądkiem Trojaka. Na samym szczycie znajduje się punkt widokowy skąd rozpościera się widok na Lądek, dolinę Białej Lądeckiej i pobliskie szczyty Gór Złotych, Bialskich oraz Masyw Śnieżnika!

Następnie czeka nas przejście przez szereg malowniczych grup skalnych takich jak Trzy Baszty, Skalna Twierdza czy Skalna Brama, do prawdziwej twierdzy, a właściwie ruin średniowiecznego Zamku Karpień na szczycie Karpiaka.

Kolejne kroki skierujemy już w dół, aby zobaczyć, poznać i być może dotknąć kolejnych formacji skalnych m.in. Trzech Ambon, Skalnego Zęba, Skalnej Iglicy czy trzech Baszt (Wyżniej, Małej i Niżnej).

W czasie wycieczki przewodnik opowie nam co widać ze szczytu Trojaka, przybliży historię Zamku Karpień, wprowadzi w historię wspinaczki i pewnie zaskoczy niejedną ciekawostką. Dlatego bądźcie z nami!

Informacje organizacyjne:

Miejsce zbiórki:

Stoisko fundacji GOPR na Lądeckim Festiwalu Górskim

Cena:

darmowe!

Godzina zbiórki

9:00 w dniu 18.09.2021

Co zabrać?

  • Odpowiednią odzież i obuwie dostosowane do wędrówki w terenie górskim i do pogody
  • Prowiant
  • Zapas wody

Przewidywany wariant trasy:

Startujemy z okolic namiotu fundacji GOPR skąd najkrótszą drogą dojdziemy do szlaku niebieskiego, pokrywającego się z międzynarodowym szlakiem E3. Ten poprowadzi nas na sam szczyt Trojaka. Po zdobyciu szczytu, ruszymy dalej tym samym szlakiem, aby dojść do ruin Zamku Karpień. Po zwiedzeniu ruin będziemy kontynuować marsz szlakiem niebieskim, skąd odbijemy w kierunku skałek i Lądka.

(MAPA)

Partnerem wyjścia jest:

Serdecznie zapraszamy!

Details

Date:
15 września, 2021
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top