Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wycieczka na Borówkową z historią w tle

15 września, 2021 @ 00:00

Trochę historii na pograniczu Polsko-Czeskim

W niedzielny poranek chcielibyśmy zaproponować Wam wycieczkę na Borówkową (899m n.p.m.). Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa z której rozpościera się naprawdę fenomenalny widok. W naszej subiektywnej ocenie jeden z ciekawszych w tej części Sudetów! Przewodnik Sudecki Stefan Marynowski z pewnością opowie nam co widać z jej szczytu.

Nim jednak dotrzemy na szczyt przejdziemy przez Lutynię, czyli malowniczą wieś położoną u podnóży Borówkowej. Podejdziemy również do Wrzosówki, wyludnionej wsi znajdującej się przy górnej części Lutnego Potoku. Ze wsi właściwie pozostał już tylko kościół pw. św. Karola Boromeusza z 1820 roku.

A jeśli chodzi o historię na pewno usłyszymy o kurierach solidarności, spotkaniach liderów opozycji i inne ciekawostki skrywające okoliczne szlaki. Warto się ruszyć, dlatego zapraszamy z nami na szlak!

Informacje organizacyjne:

Miejsce zbiórki:

Stoisko fundacji GOPR na Lądeckim Festiwalu Górskim

Cena:

darmowe!

Godzina zbiórki

8:00 w dniu 19.09.2021

Co zabrać?

  • Odpowiednią odzież i obuwie dostosowane do wędrówki w terenie górskim i do pogody
  • Prowiant
  • Zapas wody

Przewidywany wariant trasy:

Startujemy z okolic namiotu fundacji GOPR skąd drogą ruszymy do Lutyni, tam wejdziemy na czerwoną ścieżkę spacerową która poprowadzi nas przez Wrzosówkę na szczyt Borówkowej. Powrót ze szczytu planujemy odbyć ścieżką żółtą do Wrzosówki, a następnie drogą którą przyszliśmy.

(MAPA)

Partnerem wyjścia jest:

Serdecznie zapraszamy!

Details

Date:
15 września, 2021
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top