Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Wędrówka od zmierzchu do świtu

6 lutego, 2021 @ 00:00

Za pobliskimi szczytami powoli zachodzi słońce, cienie stają się coraz dłuższe, mrok zieje z lasu na którego skraju nieśpiesznie zbiera się grupa ludzi. Dziś czeka ich wyjątkowe wyjście. Dla większości będzie to możliwość zrobienia czegoś nowego w górach, wejścia na nowy poziom, zupełnie innego spotkania i odczuwania gór. Przed grupą wielokilometrowa wędrówka, a mróz czuć w kościach, mimo że dopiero zmierzcha. Jak długa czeka ich droga? Tego jeszcze nie wiedzą, siła charakteru będzie wyrażona w kilometrach. Drużyna jaką stworzą będzie musiała stawić czoła nocnej aurze, chłodowi, pogodzie, a co najważniejsze będzie musiała pokonać swoje słabości. 

Czy są na to gotowi? 

Tego nie wiedzą, ale są gotowi zaryzykować, bo tylko tak mogą poczuć smak zwycięstwa i satysfakcji, który zapamiętają na lata. 

I Ty weź udział w wędrówce od zmierzchu do świtu! Jeśli oczywiście jesteś gotów podjąć wyzwanie i wejść na kolejny poziom poznania gór…


Znalazłeś się na rozstaju i widzisz dwie drogi:

 1. Łóżko, ciepła kołderka, wygoda i wieczna tęsknota za przygodą, oraz niespełnionymi marzeniami
 2. Zmęczenie, ból, chłód, spotkania ze wspaniałymi ludźmi, pasja, satysfakcja. I chwała!

Którą drogę wybierzesz? 

 1. Żegnaj więc, ale pamiętaj słowa Marka Twaina Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
 2. Zapraszamy do naszego grona, nim jednak podpiszesz cyrograf, zapoznaj się ze szczegółami.

Szczegóły wędrówki od zmierzchu do świtu

Cel: “Wędrówka od zmierzchu do świtu” ma charakter sportowo-wyczynowy. Jej celem jest propagowanie turystyki górskiej i możliwość poznania gór od innej strony. Uczestnikom daje możliwość sprawdzenia siebie, przeżycia niezapomnianej przygody i poznania nowych ludzi w tym prawdziwych zapaleńców górskich.

Opis: Wyprawa od zmierzchu do świtu rozpoczyna się z godziną zmierzchu i trwa aż do świtu. Przewidziana trasa ma charakter poglądowy, ponieważ tempo i chęci grupy zdecydują ile z zaplanowanej trasy uda się pokonać. Przewodnik prowadzący grupę, będzie na bieżąco modyfikował trasę i mierzył przebytą odległość. Po drodze przewidziany jest odpoczynek podczas którego uczestnicy będą mogli zjeść posiłek regeneracyjny, odpocząć i ogrzać się przy ognisku. Po zakończeniu wyprawy na mecie w pensjonacie Melafir na uczestników czeka pyszne śniadanie i podsumowanie przejścia na którym wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy.

Organizator nie zapewnia noclegów. (Ale wynegocjował obniżone stawki za nocleg w Pensjonacie Melafir: ul. Zamenhoffa 4, Lądek-Zdrój).

Ceny za pokoje z łazienką 1 osobowy – 99 za dobę, 2 osobowy – 139 zł za dobę, 3 osobowy – 169 zł za dobę. Rezerwacja miejsc noclegowych we własnym zakresie uczestników. Pensjonat Melafir zgodził się na przesunięcie doby hotelowej do godz. 17:00, aby po śniadaniu uczestnicy korzystający z noclegów mogli zregenerować siły.

Organizator: Fundacja Polska górom! – www.polskagorom.pl

Do kogo kierowana jest impreza: Wyprawa kierowana jest do ludzi którzy posiadają pasję górską i chcą ją w sobie rozwijać oraz pielęgnować. Wymagana jest odpowiednia kondycja fizyczna, którą pozostawiamy Waszej ocenie. Wielkie doświadczenie nie jest wymagane, ale jeśli go nie masz skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci się przygotować.

Data: 13.03.2021

Miejsce wędrówki: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote

Trasa: MAPA

Planowane miejsce posiłku regeneracyjnego: Agroturystyka Odważny Team – Stary Gierałtów 74, 57-550 Stronie Śląskie

Ilość miejsc: 35 (Przewidziana ilość miejsc jest ograniczona, w kwestii organizatora pozostaje ewentualna decyzja o zmianie tej ilości)
Cena: 120 zł  – do końca lutego / 130 zł w marcu
UWAGA! W przypadku zapisania i opłaty za większą ilości osób, prosimy o kontakt mailowy i podanie danych uczestników (imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu) w celu dopisania to listy uczestników.
Kontakt: Piotr.Czyszpak@polskagorom.pl

W cenie:

 • Opieka przewodnika
 • Obsługa grupy
 • Ubezpieczenie NNW
 • Posiłek regeneracyjny na trasie  
 • Ognisko
 • Śniadanie na mecie
 • Pamiątkowa chusta typu Buff
 • Dyplomy
 • Możliwość pozostawienia części bagażu

Zbiórka: 13.03.2021, zbiórka o godzinie 17:00, wyjście ok 17:30 (startujemy punktualnie z godziną zmierzchu).
Miejsce zbiórki: Parking przed pensjonatem “Melafir” – ul. Zamenhoffa 4, Lądek Zdrój

Niezbędny ekwipunek

 • Odpowiednia odzież i obuwie dostosowane do wędrówki w terenie górskim i do pogody 
 • Dodatkowe okrycie
 • Prowiant + batoniki, czekolada itp.
 • Zapas wody + termos z ciepłym napojem
 • Latarka czołowa + zapasowe baterie
 • Folia NRC
  Dobrze zabrać:
 • Kijki trekkingowe
 • Raczki

Zapisy: https://polskagorom.pl/wydarzenia/
Wydarzenie facebook: https://www.facebook.com/events/138280481409509
Regulamin Wędrówki Od zmierzchu do świtu

Wsparcie i współpraca:

Pensjonat Melafir – ul. Zamenhoffa 4, 57-540 Lądek Zdrój
Odważny Team – Stary Gierałtów 74, 57-550 Stronie Śląskie
DASZRADE – www.dashrade.com

Details

Date:
6 lutego, 2021
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top