Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nocna Korona Sudetów #1 Ślęża by night

8 września, 2020 @ 00:00

Hej, Byliście kiedyś w górach w nocy?

Nasza propozycja nie jest skierowana tylko dla nocnych marków. Nocna Korona Sudetów to nasz autorski projekt, którego celem jest nauka wędrowania nocą.

Zapraszamy do zdobywania odznaki Nocnej Korony Sudetów.

Wybraliśmy szczyty wyjątkowe pod względem widokowym – tak w nocy też dużo i ładnie widać. Innym kryterium wyboru był brak szczytu na listach innych koron górskich. Nie zawsze udało się tego dotrzymać, ale zobaczcie sami, przed Wami lista szczytów tzw. drugiego sortu. Ale szczytów o wyjątkowych walorach widokowych.

Wędrujcie z nami i zdobywajcie kolejne szczyty do Odznaki Nocnej Korony Sudetów!

Będziemy tu zamieszczać aktualny harmonogram wyjść z przewodnikiem. Oczywiście będziemy także publikować wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy!

Zarys programu wycieczki

Mimo, że projekt jest dość niestandardowy i chyba jedyny w Polsce, ogólne kwestie organizacyjne będą przebiegały tradycyjnie:

1) Miejsce zbiórki
Podamy dokładny punkt zbiórki oraz utworzymy grupową konwersację, aby pomóc Wam w zorganizowaniu wspólnego transportu na miejsce zbiórki. Zwykle spotykać się będziemy na parkingu przy szlaku, z którego wyruszymy na szczyt.

2) Godzina zbiórki
Spotykamy się gdy jest już ciemno lub gdy zaczyna zapadać zmrok. W praktyce zimą wycieczki będą zaczynały się (i kończyły) wcześniej niż latem.

3) Co zabrać?
Oczywiście strój odpowiedni do wędrówki w terenie górskim i dostosowany do pogody, prowiant i zapas wody.
Dodatkowo obowiązkowym wyposażeniem będzie latarka czołowa.
Kijki trekkingowe są zawsze dobrym rozwiązaniem gdy pokonujemy różnicę wysokości. W nocy przydadzą się aby się bronić przed niedźwiedziami ;]

4) Przebieg wyprawy
Oczywiście dostosowany do specyfiki szczytu, na który będziemy wchodzić, jednak schemat będzie raczej podobny:
Spotkanie na miejsce zbiórki -> Przedstawienie założeń trasy i omówienie regulaminu -> Podpisanie stosownych zgód i oświadczeń -> sprawdzenie liczebności grupy -> wędrówka na szczyt -> pamiątkowe zdjęcie -> zejście z góry na miejsce zbiórki

Regulamin odznaki

Details

Date:
8 września, 2020
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top