Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Decathlon lokalnie – poznajemy Ziębice

17 sierpnia, 2021 @ 00:00

Szanowni Państwo​,​ chcielibyśmy zaprosić Państwa na wycieczkę rozpoczynającą cykl wycieczek organizowanych wspólnie z Decathlon Wrocław, pt. “Decathlon lokalnie” na dobry początek zapraszamy do niesamowicie ciekawego miasta jakim są Ziębice.

Na miejscu będziemy mieli okazję poznać historię tego miasta​,​ zwiedzić jego najciekawsze zakamarki z lokalnym przewodnikiem​,​ oraz posłuchać o odnalezionej niedawno kapsule czasu!

Dodatkowo dla chętnych zorganizujemy darmowe wejście do naprawdę ciekawego Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego! Brzmi ciekawie? To jeszcze nie koniec​,​ bo po zakończonej wycieczce będzie można skorzystać z darmowej interaktywnej gry terenowej jaką oferuje miasto Ziębice! Szczegóły podamy Państwu podczas spotkania.

Jest to idealny pomysł na wycieczkę z całymi rodzinami i ciekawe spędzenie sobotniego dnia. Dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Szczegóły wyjścia:

? termin: 04.09

? lokalizacja: Ziębice​,​ Dworzec PKP w Ziębicach (Pinezka: https://tiny.pl/9mkjl)

? godziny trwania: zbiórka 9:20 powrót ok. 15:30

?cena: darmowe

?dojazd:

1. Własny do Ziębic (Parking przy stacji kolejowej)

2. Koleje Dolnośląskie

Tam: – Wrocław Główny 8:21 – Ziębice 9:15 (cena: 15​,​60 zł)

Powrót: – Ziębice 15:40 – Wrocław Główny 16:29 (cena: 15​,​60 zł)

⚠️UWAGA! Pociągi są sprawdzane przed planowaną zmianą rozkładu jazdy w dniu 29.08.21. Dlatego godziny mogą ulec zmianie w przeddzień wycieczki​,​ a jest to zmiana od nas niezależna. Prosimy o sprawdzenie godzin po 29.08​,​ będziemy aktualizować wydarzenie!

Atrakcje:

Zwiedzanie miasta Ziębice – pierwsze wzmianki o istnieniu tutaj osady pochodzą z 1234 roku. Ziębice to również stolica Księstwa Ziębickiego i siedziba rodu Książąt Piastowskich. Zobaczymy m.in.:

?Zabytkową zabudowę​,​ rynek i ratusz

?Bazylikę św. Jerzego Męczennika i Sanktuarium Męki Pańskiej

?Dawny kościół ewangelicki​,​ gdzie znaleziono Ziębicką Kapsułę Czasu

?Mury miejskie i Bramę Paczkowską

?Największego ceramicznego orła na Świecie

?Dinozaury – to nie żart!

?Na koniec wycieczki skorzystamy z zaproszenia dyrektora niezwykłego Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego i za darmo będziemy mogli je odwiedzić​,​ tu obok ciekawych eksponatów zobaczymy zawartość kapsuły czasu!

Zapisy: Przez stronę Decathlon.go – https://tiny.pl/9gr3x

Organizatorzy:​ Decathlon Bielany​ Wrocławskie​,​​ Fundacja Polska górom!​
Partnerzy: Miasto Ziębice​,​ Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach​,​ Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach

Szczegóły

Data:
17 sierpnia, 2021
Godzina:
00:00
Kategoria Wydarzenie:
Scroll to Top