Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Decathlon lokalnie – poznajemy Pałac w Krobielowicach

12 lipca, 2022 @ 00:00

Zapraszamy Państwa na kolejną wycieczkę z cyklu Decathlon Lokalnie. Tym razem wybierzemy się na zachód od Wrocławia​,​ do Pałacu w Krobielowicach.

Na miejscu czeka nas zwiedzanie pałacu z lokalnym przewodnikiem​,​ pałacowa palarnia kawy​,​ do której zachęcamy zajść po zwiedzaniu na wyborną kawę i ciastko oraz pałacowe ogrody​,​ do których można wybrać się na spacer.

Po zwiedzaniu i aromatycznej kawie​,​ zachęcamy też do odwiedzenia pobliskiego mauzoleum Gebharda von Blüchera.

HISTORIA PAŁACU:
W odległości 3 km od Kątów Wrocławskich i około 20 km od Wrocławia​,​ w XIV wieku wzniesiona została wieża obronna. To był początek historii tego wyjątkowego miejsca​,​ położonego na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy​,​ które do dziś zaskakuje swoim pięknem.

HISTORYCZNY ZAMEK KOŁO WROCŁAWIA
Pierwotna budowla była ufortyfikowanym dworem i powstała w XIV​,​ stanowiąc własność rodu von Sitten. Następnie wieś przeszła w ręce klasztoru minorytów​,​ a od 1529 roku majątki zostały przejęte przez klasztor premonstratensów. Za ich panowania dwór zyskał 3 skrzydła w stylu renesansowym i został przekształcony w pałac. Z czasem dobudowano fasadę i 3 wieże​,​ zachowując je w stylu barokowym.

ZAMEK Z CZASÓW NAPOLEONA KOŁO WROCŁAWIA
W słynnej bitwie pod Waterloo​,​ Napoleon Bonaparte został pokonany przez feldmarszałka pruskiego Gebharda Leberechta von Blüchera. Za swoje zasługi król Prus Fryderyk Wilhelm III obdarował go majątkiem i Pałacem w Krobielowicach. Feldmarszałek zmarł w rezydencji w 1819 roku​,​ po niefortunnym upadku z konia. W ceremonii pogrzebowej uczestniczył król Prus​,​ wraz z synami. Pogromcę Napoleona pochowano w pobliskich Wojtkowicach. Po kilku latach​,​ jako ostatecznie miejsce pochówku bohatera wybrano wzgórze sosnowe w Krobielowicach i wybudowano tam​,​ stojące do dziś​,​ mauzoleum. Pałac obecnie jest w rękach Nowozelandczyka​,​ spokrewnionego z rodziną Blücherów​,​ który jako mały chłopiec dostał zdjęcie i rysunek pałacu​,​ wykonane przez swoją cioteczną babcię. Mężczyzna​,​ zafascynowany tym miejscem​,​ postanowił je kupić. Odrestaurowanie budynku trwało 4 lata​,​ a Pałac zyskał restaurację​,​ hotel i pole golfowe. W każdym zakątku tego miejsca czuć ducha niezwykłej historii. Autentycznie zachowane elementy sprzed lat sprawiają​,​ że ten wyjątkowy Zamek koło Wrocławia ma ten sam charakter co kiedyś. Zapraszamy Państwa do inspirujących odwiedzin.
Źródło: https://palackrobielowice.com/hotel/historia-palacu

Szczegóły wyjścia:

termin: 17.07.2022
lokalizacja: Pałac w Krobielowicach
godziny trwania: – zbiórka: 10:50 – przy wejściu do pałacu – zakończenie ok: 12:00
cena: darmowe
Ilość miejsc: 40
Dojazd: – Własny do Krobielowic (pinezka: https://tiny.pl/93zp4 )

Atrakcje:
– Zwiedzanie Pałacu z lokalnym przewodnikiem
– Pałacowa palarnia kawy – zachęcamy odwiedzić ją po zwiedzaniu pałacu
– Ogrody pałacowe

Okoliczne atrakcje:
– Mauzoleum Gebharda von Blüchera – znajdujące się przy trasie na Kąty Wrocławskie (pinezka: https://tiny.pl/93zp1 )
– Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy

✍️ Zapisy:
https://go.decathlon.pl/l/decathlon-lokalnie-poznajemy-palac-w-krobielowicach/62c9a4be-099d-4021-8034-5a7cef292302

Organizatorzy:​
Decathlon Wrocław – www.decathlon.pl
Fundacja Polska górom!​ – www.polskagorom.pl

Partnerzy:
Pałac Krobielowice – www.palackrobielowice.com

Details

Date:
12 lipca, 2022
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top