Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Akademia Łowców Przygód #5 – 19.07.22 (Ostatnia Przygoda)

13 lipca, 2022 @ 00:00

Wyobraźcie sobie, że jesteście Łowcami, którzy nieśmiało przekraczają bramy Akademii, nie wiedząc jeszcze, co Was za nimi czeka…

A nasza Akademia ma w zanadrzu same przygody, i to jakie zróżnicowane: te intelektualne, począwszy od nauki prostych szyfrów, które przydadzą się do rozkodowywania ukrytych znaczeń, poprzez rozwiązywanie zagadek i umiejętność współpracy w grupie. Są także te praktyczne w stylu rozpalania ognia krzesiwem oraz pozyskiwania wody, sprawdzające sprawność w pokonywaniu każdej przeszkody na Waszej drodze, a nawet rozpoznawanie charakterystycznych roślin.

Wszystko to składa się w całość, mapę, która zaprowadzi Łowców do upragnionej mety, gdzie czeka Was ostateczny sprawdzian!

Zaintrygowani wstępem? Przedstawiamy zatem garść praktycznych informacji:

– uczestnicy działają w drużynach składających się min. z dwóch osób (dziecko + opiekun) i max czterech osób (3 dzieci + opiekun)

– na terenie poligonu poszukują oznaczonych miejsc, gdzie czekają na nich kolejne ciekawe zadania, szkolenia i ostateczny test

– za zaliczenie każdego z zadań dostaje się punkty lub części mapy, która zaprowadzi w kolejne miejsce

– po przejściu egzaminu końcowego uczestnicy dostają imienny certyfikat ukończenia Szkoły Łowców oraz upominki

Nie czekajcie, powiedzcie „tak” przygodzie!


Akademia Łowców Przygód

Akademia Łowców Przygód to gra terenowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży, odbywająca się we Wrocławiu na terenie Parku Grabiszyńskiego.

Nasza gra terenowa wprowadzi element przygody w codzienność Waszej pociechy, dodatkowo pozwoli w sposób ciekawy poznać tajniki survivalu czy elementów wiedzy przyrodniczej. Gra odbywa się w terenie z wykorzystaniem darmowej aplikacji “tropimy” na smartfonie. Każdy zapisany zespół działa indywidualnie, a nad całą grą czuwa Mistrz Gry i instruktorzy Akademii Łowców Przygód.

Aplikacja prowadzi Was przez kolejne zróżnicowane zadania, za które dostajecie punkty lub elementy mapy, która zaprowadzi Was do miejsca ostatniego egzaminu, gdzie sprawdzimy, czego nauczyliście się podczas szkolenia. Swoimi umiejętnościami musicie przekonać Mistrza Gry, że się nadajecie do Akademii.

Co trzeba mieć ze sobą?

  • Smartfon z dostępem do Internetu i pobraną aplikacją “tropimy”
  • Notes i coś do pisania
  • Scyzoryk lub nożyk
  • W razie potrzeby prowiant, ciepła herbata i oczywiście odpowiednie ubranie, bo czeka nas kilkugodzinna  zabawa na świeżym powietrzu

Miejsce:

Wrocław – Park Grabiszyński

Zbiórka:

19.07.2022 godz. 17:30 – wejście do Parku Grabiszyńskiego przy przystanku tramwajowym “Grabiszyńska (Cmentarz II)” (MAPA)

Czas trwania gry:

ok. 2,5h – zależnie od zaangażowania i chęci grupy

Zapisy: 10-12 zespołów (Max: 30 os)

Formularz zgłoszeniowy (Tutaj)

Wstęp wolny tylko dla osób wcześniej zapisanych!

UWAGA! Ilość zespołów jest ograniczona!

Do zobaczenia w Akademii Łowców Przygód! Do nas trafiają najlepsi z najlepszych!

Projekt gry powstał w ramach programu Mikrogranty finansowanego ze środków gminy Wrocław.
Partnerami są Fundacja Umbrella, TRATWA, Wrocławski Instytut Kultury, Centrum Sektor 3, Wrocław Miasto Spotkań i Decathlon Wrocław.

Details

Date:
13 lipca, 2022
Time:
00:00
Event Category:
Scroll to Top