Wycieczki krajoznawcze

Wycieczki krajoznawcze

Wycieczki dla młodych duchem

Istnieje w naszej kulturze mniej lub bardziej zakorzenione przekonanie, iż seniorom przystoi być w domu, przeglądać albumy, dziergać na drutach, oglądać telewizję lub zajmować się wnukami. Nic bardziej mylnego! Nawet na emeryturze można być ciekawym świata oraz aktywnie go zwiedzać! W związku z tym przedstawiamy poniżej ofertę w sam raz dla seniorów czy uniwersytetów III wieku. Są to wycieczki krajoznawcze obejmujące dojazd autokarem, ciekawy program (zabytki, sanktuaria, pielgrzymki) i jedzenie takie, że palce lizać!

 

Dokąd możemy jechać?

Legnickie Pole + Jawor

Legnickie Pole posiada kościół pw. Trójcy Świętej, obecnie muzeum poświęcone bitwie pod Legnicą. Drugim w kolejności elementem wycieczki jest Kościół Pokoju w Jaworze, wpisany na listę UNESCO ze względu na to, że… do jego budowy nie użyto ani jednego gwoździa!

Krzeszów + Chełmsko

Krzeszów chlubi się zespołem klasztoru cystersów o niezwykle długiej i bardzo burzliwej historii, która mogłaby stać się kanwą niejednej telenoweli. Również Chełmsko nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o bogactwo opowieści, czekających na każdym rogu, wraz z kościołami i osiemnastowiecznymi domami tkaczy, zwanymi “Dwunastoma Apostołami”.

Bardo

W Bardzie dawno, dawno temu zatrzymał się w drodze do Pragi sam król Polski, Kazimierz Jagiellończyk. Zatrzymamy się i my – po to, aby podziwiać Bazylikę Mniejszą p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z okresu baroku.

Wambierzyce + Góry Stołowe

Czy słyszeliście kiedyś o śląskim Jeruzalem? Mowa oczywiście o Wambierzycach oraz świątyni Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie według podań niewidomy Jan z Ratna miał ujrzeć postać Matki Boskiej. Po odbyciu wizyty w sanktuarium proponujemy przyjemny spacer w Górach Stołowych, wśród skał o malowniczych nazwach i kształtach.

Henryków

Sama księga henrykowska, jeden z najstarszych zabytków języka polskiego, zachęca do odwiedzin, opowiadając o rycerzu Henryku, posiadającym ziemię między rzeką a potokiem… nie można ominąć też średniowiecznego opactwa cystersów! 

 

Kłodzko

Jest ono największym miastem ziemi kłodzkiej, które ma nieskończoną ilość zakamarków, twierdzę kłodzką i  most gotycki. Zejdziemy nawet wspólnie do podziemia i przejdziemy się podziemną trasą turystyczną, aby zobaczyć, gdzie niegdyś mieszkańcy chronili się w wypadku najazdu obcych wojsk czy magazynowali żywność, jakie życie prowadzili.

Lądek - Zdrój

Zdrowia nigdy nie dość, bez niego ani rusz! Stąd też organizujemy wyprawę do jednego z najbardziej znanych i najstarszych uzdrowisk polskich w Lądku-Zdroju, które przetrwało nawet najazd Mongołów. Może i nam się udzieli siła tego miasta w trakcie przechadzki po gotyckich mostach, kościołach i samym uzdrowisku?

Jelenia Góra + Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Jelenia Góra jest miastem o trzech basztach, z którego widać zarysy wszystkich karkonoskich szczytów, jak również Dolina Pałaców i Ogrodów. Pod tą nazwą kryje się kompleks aż 30 wspaniałych gotyckich zamków, renesansowych dworów, barokowych pałaców i XIX-wiecznych rezydencji wraz z rozległymi parkami krajobrazowymi, tworzący Śląskie Elizjum. Raj na ziemi! 

Wałbrzych + Szczawno Zdrój

Oferujemy tu niezwykłą podróż do Wałbrzycha wraz z wszystkimi jego atrakcjami. Na sam początek zobaczymy Zamek Książ i usłyszymy prawdziwą historię legendarnych, przeklętych pereł księżnej Daisy, pani na Zamku Książ… Zaraz po tej opowieści przeniesiemy się do o wałbrzyskiej Palmiarni. Aby zapewnić różnorodność wrażeń, w programie jest także miejsce na zwiedzanie starej kopalni, a na koniec czas na relaks w Szczawnie-Zdroju, cudnej miejscowości uzdrowiskowej położonej u podnóża góry.

Riese - tajemniczy Dolny Śląsk

W 1943 roku powstała sieć podziemnych korytarzy w bliżej nieokreślonym celu, która miała być jedną z ostatnich nadziei III Rzeszy na sukces. Jakie sekrety kryje supertajny nazistowski kompleks Riese w Górach Sowich, czy miała tam powstać główna kwatera Hitlera, zakłady produkcji zbrojeniowe, czy też laboratoria pracujące nad stworzeniem „cudownej broni”, Wunderwaffe? Czy uda się nam uchylić wspólnie choć  rąbka tajemnic II wojny światowej, które mogłyby zmienić bieg całej historii świata?

Rozmiar czcionki
Kontrast