Spotkania i prezentacje podróżnicze

Nasze prezentacje podróżnicze:


1. “W poszukiwaniu Arki Noego! Ararat 5137 m n.p.m.”

Jakie kraje odwiedzimy? Turcja (Kurdystan)

O czym opowiem? ,,Tym razem wybierzemy się do Turcji, ale nie tej znanej z folderów biur podróży. My odwiedzimy Kurdystan, teren zamieszkany przez gościnnych Kurdów. Będziemy się wspinać na najwyższy szczyt Turcji, czyli Ararat mierzący 5137 m. n.p.m., a Ararat to nie tylko pięciotysięcznik, to także miejsce, gdzie według podań osiadła Arka Noego po wielkim potopie, święta góra Ormian i uśpiony wulkan w jednym! Jak się przygotować? Jak wygląda transport? Czy każdy może spróbować swoich sił z Araratem? Czy potrzebne są specjalne zezwolenia?”. Na te i inne pytania odpowiem podczas naszego spotkania. Zapraszam.

W organizacji wyprawy pomagała agencja WWW.ARARATTREK.PL, a w kompletowaniu brakującego ekwipunku Decathlon Wrocław Korona.

 

 


2. “Barwy szczęścia, czyli polskim szlakiem z Panem Szpakiem”

Jakie kraje odwiedzimy? Polska

O czym opowiem? ,,Polska i podróże po niej mogą być równie ciekawe, co podróże w najdalsze zakątki świata. Polskie góry i szlaki mają do zaoferowania bardzo dużo różnych form aktywności i rekreacji. Często okazuje się, że ogranicza nas tylko wyobraźnia i brak konkretnego pomysłu, co jeszcze można zrobić w górach. Gotowych scenariuszy mam sporo tylko trzeba chcieć z nich skorzystać. Idąc za ciosem okazuje się, że góry to niewyczerpany zasób możliwości spędzania wolnego czasu. Kilka lub nawet kilkanaście z tych możliwości chciałbym przedstawić i opowiedzieć o nich na swoim przykładzie”.

 

 


3. “Camino Rowelove, 3350 km rowerem przez Europę”

Jakie kraje odwiedzimy? Polska, Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia

O czym opowiem? ,,Czy podróżowanie rowerem jest dla każdego? Jak się przygotować? Czy potrzebny jest specjalistyczny sprzęt za olbrzymie pieniądze? Czy Europa jest przyjazna dla rowerów? A szlak św. Jakuba to pielgrzymka czy wycieczka?

Przez 40 dni pedałowania, odwiedziliśmy na rowerze 6 krajów Europy i pokonaliśmy przeszło 3350 km. W raz z partnerką ruszyliśmy z Wrocławia do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Cele mieliśmy dwa. Pokonanie istniejącego od ponad 1000 lat szlaku pielgrzymkowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Drugi ważniejszy, to sprawdzenie siebie oraz zmierzenie się z czymś nowym. Podróżowanie rowerem to byłą dla nas zupełna nowość. Oba cele udało nam się zrealizować. Wykorzystując zdobyte doświadczenie chcemy pomóc tym, którzy chcieliby się do takiej podróży przygotować. Jesteśmy przekonani, że chcieć znaczy móc, a ta wyprawa nas w tym zdaniu utwierdziła”.

 

 


4. “Podróż Koleją Transsyberyjską”

Jakie kraje odwiedzimy? Rosja

O czym opowiem? ,,W dobie samolotów i szybkiego przemieszczania się po świecie przejechanie kilku tysięcy kilometrów pociągiem brzmi abstrakcyjnie, ale jest to dopiero prawdziwa przygoda. Przejazd najdłuższą trasą kolejową na świecie to marzenie wielu. Czy jest ono warte spełnienia? Jak to zrobić? I czy każdy może? Odpowiem na te i inne pytania. Opowiem o swoich przeżyciach, spotkaniach i spostrzeżeniach. Na trasie transsybiru spędziłem w pociągu 14 dni. Nie udało mi się przejechać całej trasy, bo zakochałem się w Bajkale, ale ponad 6 tysięczny odcinek z Moskwy do Irkucka pokonywałem dwukrotnie. Z Irkucka do Moskwy raz i z Irkucka do Omska raz. W popularnym transsybirze podróżowałem sam lub z przyjacielem i jego psem. W najniższej klasie, czyli plackarcie i w klasie wyższej czyli cupe. Piłem herbatę, piłem wódkę, spałem, rozmawiałem i myślałem. Czy było warto? Na to pytanie odpowiem na prezentacji, na pewno było ciekawie”.

 


 

5. “Jedwabnym szlakiem nad morze którego niema”

Jakie kraje odwiedzimy? Kazachstan i Uzbekistan

O czym opowiem? ,,Będzie to opowieść o podróży do odległych stanów, stanów Azji Centralnej. Będzie to podróż przez miasta Jedwabnego Szlaku aż do martwego dziś Morza Aralskiego. Morze Aralskie i miasta Jedwabnego Szlaku w Azji centralnej, to były moje główne cele ostatniego wyjazdu, a po krajach byłego ZSRR, w tym również Azji Środkowej, podróżuję już od kilku lat. Tym razem odwiedziłem olbrzymi i pełny kontrastów Kazachstan oraz mieszankę sowietstanu i orientu w Uzbekistanie.

Opowiem wam o bogatych stolicach i umarłych portach, o największej katastrofie ekologicznej spowodowanej przez człowieka i o fantastycznych miastach zbudowanych jego ręką. O gościnności, naciągactwie, czaju w miseczce i wódce w stakanku. Opowiem też o tym, jak legalnie zostałem milionerem i o tym, jak walutą w Uzbekistanie stają się polskie cukierki, a wszystko to będzie okraszone widokami wyjętymi z Baśni tysiąca i jednej nocy”.

 

 


6. “Sojuz Absurdu, czyli historie z byłego ZSRR”

Jakie kraje odwiedzimy? Republiki byłego Związku Radzieckiego

O czym opowiem?  ,,Sojuz Absurdu to nie jest historia jednej podróży. To zbiór historii, anegdot, obserwacji autora zebranych podczas licznych eskapad na wschód. Dlaczego sojuz? Bo tyczą się one niemal wszystkich krajów byłego Radzieckiego Sojuszu. Dlaczego Absurdu? No właśnie, mówi się, że Rosja, to nie kraj tylko stan umysłu. Autor posuwa tę teorię dalej i twierdzi, że cechuje ona cały Związek Radziecki. Będzie to opowieść o Rosji i stanach, tych z Azji Centralnej oraz różnych innych stanach ciała czy ducha, bo tam dopiero człowiek odwiedza wszystkie możliwe stany… upojenia też”.

 

 


Jeśli interesuje Cię któraś z moich prezentacji podróżniczych. Chciałbyś, abym pojawił się z nią u Ciebie. Jesteś ciekaw czy mogę stworzyć nową, która spełni Twoje oczekiwania? Zapraszam do kontaktu mailowego: piotr.czyszpak@polskagorom.pl

 

 

 

 


Jeśli interesuje Cię któraś z moich prezentacji podróżniczych. Chciałbyś, abym pojawił się z nią u Ciebie. Jesteś ciekaw czy mogę stworzyć nową, która spełni Twoje oczekiwania? Zapraszam do kontaktu mailowego: piotr.czyszpak@polskagorom.pl

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

 

 


Jeśli interesuje Cię któraś z moich prezentacji podróżniczych. Chciałbyś, abym pojawił się z nią u Ciebie. Jesteś ciekaw czy mogę stworzyć nową, która spełni Twoje oczekiwania? Zapraszam do kontaktu mailowego: piotr.czyszpak@polskagorom.pl

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]