O fundacji

O nas

Zajmujemy się promowaniem i organizowaniem odpowiedzialnej oraz ekologicznej turystyki. Podnosimy świadomość turystów na temat bezpiecznego, ekologicznego i możliwie najmniej inwazyjnego korzystania z zasobów naturalnych naszej planety oraz szerzymy wiedzę na temat ochrony środowiska.

Jesteśmy  jedną z nielicznych organizacji pozarządowych, która zajmuje się profesjonalnym organizowaniem wycieczek, warsztatów, prelekcji i gier terenowych. Współpracujemy z licencjonowanymi Przewodnikami Sudeckimi, którzy sprawią, że nasze wycieczki dostarczą Wam niezapomnianych przeżyć! Zajmujemy się projektowaniem tematycznych gier terenowych, które wprowadzają w tematy przyrodnicze, historyczne, ekologiczne, a przy tym są świetną zabawą dla dzieci i dorosłych. Scenariusze dopasowujemy do potrzeb naszych klientów.

 

Uczymy, pomagamy, uświadamiamy oraz organizujemy czas wolny!

Jesteśmy fundacją promującą aktywną turystykę górską, realizującą działania podnoszące świadomość ekologiczną i edukacyjną, czyli turystykę zrównoważoną.

Naszą misją, jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie, jest ochrona środowiska przyrodniczego i wspieranie społeczności lokalnej.

Realizując wycieczki i wydarzenia górskie, dążymy do rozwoju odwiedzanego regionu i promowania lokalnych wytworów kultury, mając na uwadze poszanowanie zasobów przyrody i społeczno-kulturalnego autentyzmu społeczności. Zwiedzając tereny bogate w walory przyrodnicze i kulturowe bierzemy odpowiedzialność, aby turystyka miała pozytywny wpływ na odwiedzane przez nas miejsca. Podróżujemy w małych grupach, korzystamy ze wspólnych lub lokalnych środków transportu i miejsc zakwaterowania.

Wytycznymi naszej działalności są dla nas Globalne Kryteria Turystyki Zrównoważonej sformułowane przez ONZ takie jak:

  • maksymalizacja społeczno-ekonomicznych korzyści dla społeczności lokalnych;
  • wsparcie lokalnego dziedzictwa kulturowego;
  • zmniejszenie negatywnych skutków oddziaływania na środowisko naturalne.

Naszą wizją jest zintegrowanie działalności turystycznej z celami ochrony przyrody oraz ukształtowanie ekologicznych postaw i zachowań turystów zmniejszając negatywne oddziaływanie człowieka na naturę.

Tomasz Z. Garpiel

Geograf z wykształcenia, geolog z ciekawości, geomorfolog z zamiłowania, buntownik z wyboru, Pan Przewodnik z polecenia!

Anna Czajowska-Garpiel

Socjolog. Doradca personalny. Koziorożec z urodzenia i stylu chodzenia po górach. Uparciuch w realizacji celów. Idealistka. Wegetarianka. Pełna szacunku do natury i jej sprawczej mocy.

Kamil Siudziński

Miłośnik natury. Z wykształcenia inżynier, geodeta. W duszy artysta (kamil siu art) . W góry ucieka się zmęczyć, zainspirować i zresetować.

Piotr Czyszpak

Podróżnik amator. Z wykształcenia ratownik medyczny. Bloger, autor bloga Podróże Pana Szpaka. Wiecznie głodny świata poszukiwacz przygód. Zakochany w górach i wędrowaniu po bezdrożach.

Krzysztof Augustynowicz

Polonista z wykształcenia a włóczykij z wyboru. Zakochany w Sudetach, a zwłaszcza w Górach Sowich i Rudawach Janowickich. Miłośnik koron i odznak górskich.

Krzysztof Kacprzak

PR-owiec z wykształcenia a grafik z zamiłowania. Miłośnik gór, szczególnie zakochany w Sudetach. Fan horrorów

Zaufały nam już firmy, gminy, hotele, agroturystyki, schroniska górskie oraz obiekty turystyczne. Jesteśmy Ambasadorem marki obuwia Chiruca. Wraz z firmą Decathlon tworzymy projekt “Decathlon lokalnie”.

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, a misja naszej fundacji jest Ci bliska dołącz do nas i pomóż nam realizować  kolejne cele! Możesz to zrobić na wiele sposobów. Wybierz ten, który  jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Dla nas każde Twoje zaangażowanie będzie wielkim wsparciem. Dzięki Tobie uda nam się zrobić jeszcze więcej i jeszcze szybciej! Zatem… co możesz zrobić?

Zostań wolontariuszem

Zostań naszym wolontariuszem i bierz czynny udział w akcjach, które organizujemy. Dzięki temu miło spędzisz czas, poznasz ciekawych ludzi oraz zrobisz coś dobrego dla świata. Dla nas to nieoceniona pomoc, która pozwala nam planować nasze akcje z jeszcze większym rozmachem!

Chodź z nami w góry

Każde wyjście w góry, warsztaty przyrodnicze, spotkanie podróżnicze czy jakakolwiek inna wycieczka, to godziny naszej pracy, którą wkładamy, aby nasza fundacja mogła się rozwijać. Doskonale wiemy, że bez Ciebie żadne nasze działanie nie ma większego sensu, więc bądź z nami – wspieraj nas uczestnicząc w organizowanych przez nas eventach. A jest tego całkiem sporo!

Kupuj w naszym sklepie

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie uruchomiliśmy sklep internetowy Duch Gór, który będzie pomagał rozwijać działalność naszej fundacji. Sprzedajemy w nim nasze autorskie projekty – koszulki , plakaty, mapy, plansze edukacyjne i wiele, wiele więcej! W naszej ofercie znajdziecie produkty, które trafią w gusta każdego człowieka gór!

Bądź aktywnym członkiem społeczności Fundacji Polska górom!

Twórz z nami społeczność! Każdy Twój lajk, komentarz czy udostępnienie to dla nas jasny sygnał, że to co robimy ma sens. Każda Twoja aktywność na naszych profilach społecznościowych pomaga nam trafić do kolejnych osób zainteresowanych tym, co robimy, a dzięki nim do kolejnych i kolejnych!

Poleć nas swoim znajomym! Zaproś do udziału w naszych akcjach kolegów i koleżanki! Udostępnij nasze wydarzenia na swoim profilu! Zaproś do polubienia naszych profili w mediach społecznościowych!

Przekaż darowiznę na nasze konto

To chyba najprostsza forma wsparcia organizacji pozarządowej – wpłata darowizny na konto Fundacji. Za każdy przelew bardzo uprzejmie dziękujemy – prosimy pamiętaj, aby w tytule przelewu wpisać “darowizna na cele statutowe fundacji”.
 

Dane do przelewu:

Fundacja Polska górom!
ul. Blacharska 12B lok. 6, 53-206 Wrocław
Nr rachunku: 95 1600 1462 1891 0521 6000 0001
Tytuł przelewu: “darowizna na cele statutowe fundacji”

Polub nas!