Takiego wyniku nie spodziewaliśmy się w najśmielszych snach! A śnił się nam ten finał wielokrotnie! Wyobraźcie sobie, że w 10 naszych aukcjach i aukcjach naszych przyjaciół przewodników, podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebraliśmy prawie DZIESIĘĆ TYSIĘĆY ZŁOTYCH.

Nie mamy pojęcia jak to się stało, ale wiemy jak do tego doszło;)
I Wam opowiemy!

Wschód Słońca, śniadanie w górach i nocna Ślęża

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy chcąc dołączyć do akcji WOŚP wymyśliliśmy kilka ciekawych wycieczek górskich i zaprosiliśmy do współpracy naszych zaprzyjaźnionych przewodników i przewodniczki. Dołączając do nas, przewodnicy przygotowywali własne propozycje wycieczek. Te wystawiliśmy na naszych aukcjach Allegro lub przekazaliśmy kilku sztabo Wielkiej Orkiestry.

Wśród proponowanych przez nas wycieczek znalazły się między innymi: niadanie na Skalnym Stole w Karkonoszach, pyszna kawa w górach Suchych, wycieczka po Rudawach Janowickich śladami Wandy Rutkiewicz czy wyprawa na wschód Słońca na Ruprechtickim Szpiczaku w Górach Suchych koło Sokołowska.

Zainteresowanie było bardzo duże, zebraliśmy wówczas prawie 4 tys. zł.

10 wspaniałych !

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem postanowiliśmy pójść za ciosem i ponownie zebrać drużynę. Ponownie zaprosiliśmy do współpracy naszych znajomych przewodników i przewodniczki. Zależało nam aby każda wystawiana na aukcję wycieczka miała jakiś motyw przewodni i była niepowtarzalna! Udało się! Na nasz apel odpowiedzieli absolutnie fantastyczni ludzie o wielkich sercach i prawdziwi specjaliści w swoich dziedzinach. Wszyscy oni, samodzielnie przygotowali szczegółowy opis swoich wycieczek.

A my skwapliwie wrzuciliśmy je do Internetu. A właściwie przekazaliśmy je dzierżoniowskiemu sztabowi WOŚP, który umieścił je na allegro, gdzie odbywały się licytacje.

Kto odpowiedział na nasz apel?

Sami wspaniali! Doświadczeni ludzie gór przewodnicy górscy, edukatorzy lub podróżnicy, którzy niejedno już w górach przeżyli i którzy swoją pracę zawodową wykonują właśnie tam. Oto oni:

Oto oni: Rock’si Geoedukacja, Hanna Sztwiertnia, Pani teriolog, Podróże Pana Szpaka, Tomek Deroń, Cudne Manowce – Przewodnik Sudecki Marek Rosiak, Freerajdy, Grzegorz Smoła, Sławek Nosal – Przewodnik Sudecki oraz piszący te słowa Pan Przewodnik.

Trzeba wspomnieć, że większość z powyższych osób poznała się na kursach przewodnickich organizowanych przez SKPS Wrocław.

Emocje w finale

Wynik, jak już wspominaliśmy, przeszedł nasze oczekiwania! Ale nawet nie chodzi nam o zebraną kwotę, choć ta oczywiście wielokrotnie przekroczyła zakładaną przez nas sumę. Zaskoczyła nas zacięta rywalizacja, jaką obserwowaliśmy na wszystkich aukcjach! Dość powiedzieć, że w każdej z naszych aukcji aktywnie licytowało minimum 7-9 osób a w rekordowej ponad 12! Tyle osób rywalizowało o możliwość wspólnej wycieczki z jednym z naszych kolegów i koleżanek!

Oczywiście bank rozbiła Roksana z Rock’si Geoedukacja, której wycieczka „sprzedała się” za 1625 złotych! Po prostu kosmos! Pozostałe wycieczki, nawet tak abstrakcyjne jak zaproponowane przez Tomka „Poniosę Twój plecak w górach” również osiągnęły świetny wynik!

Ale oczywiście te wyniki były istotne głównie z powodu akcji, w której braliśmy udział. A mianowicie 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem grał aby wspomóc okulistykę dziecięcą.

Cieszymy się bardzo, że nasze propozycje spotkały się z tak dużym zainteresowaniem i dziękujemy wszystkim, którzy licytowali nasze wycieczki. Oczywiście nie możemy się doczekać tych chwil, gdy wybierzemy się w góry ze zwycięzcami aukcji. Na pewno poinformujemy o tym na naszej stronie.

No i oczywiście planujemy już udział w przyszłorocznym finale. Oj będzie się działo 😉

SIEMA!!!