Dostaliśmy nagrodę!

Oczywiście Fundacja Polska górom! nie działa dla poklasku, ale wszelkie formy uznania naszej pracy bardzo lubimy…
W miniony piątek odebraliśmy nagrodę Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego Gwiazdy Biznesu za II miejsce w kategorii Podmiot Ekonomii Społecznej!
Podczas Gali w Starej Kopalni w Wałbrzychu wręczono nagrody dla prężnie rozwijających się firm z Dolnego Śląska. Organizatorem Plebiscytu jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego – instytucja, która od 30 lat wspiera przedsiębiorców z regionu oferując im szereg mechanizmów pożyczkowych i dotacyjnych.
Łącznie nagrody rozdano w 9 kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Samorząd Przyjazny Biznesowi, Instytucja, Osobowość, Biznes Odpowiedzialny Społecznie i Podmiot Ekonomii Społecznej. Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki wykonane przez Dorotę Dziekieiwcz-Plich, autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka, nagrody przemysłu fonograficznego.
W Kapitule Plebiscytu zasiadało wiele osobistości, by wymienić tylko Panią Beatę Mokal-Słaniewską (Prezydent Świdnicy), Pana Prezydenta Romana Szełemeja (Prezydent Wałbrzycha), Pana Cezarego Przybylskiego (Marszałek Województwa Dolnośląskiego), Pana Jarosława Obremskiego (Wojewoda Dolnośląski), Pana Michała Bobowca (Prezes DARR SA), Pana Artura Mazurkiewicza (Prezes Związku Dolnośląscy Pracodawcy), Pana Roberta Jagły (Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego), łącznie 16 osób.
Nam w udziale przypadło II miejsce, ale patrząc na zwycięzcę naszej kategorii, Spółdzielnię Socjalną Arte z Bielawy, z wyniku cieszymy się jak ze zwycięstwa 😉
Kto zna Arte, wie czym się zajmują i jak wiele dobrego robią w obszarze ekonomii społecznej ten rozumie, że w tej kategorii walka toczyła się właśnie o 2 miejsce. Pierwsze było poza zasięgiem 😉
Naszą nagrodę odebrała dwuosobowa delegacja ponieważ z  oczywistych powodów na Gali nie mogliśmy pojawić się wszyscy. Wyróżnienie traktujemy jako nagrodę dla całego zespołu Fundacji, pracowników, wolontariuszy i stażystów: Ani, Asi, drugiej Asi, Doroty, Kasi, Marioli, dwóch Monik, Barto, Damiana, Kamila, dwóch Krzyśków, Pawła, Piotrka i Tomka oraz współpracujących z nami przewodników.
Dziękujemy że jesteście i tworzycie tą atmosferę!
Tomek
Scroll to Top